Ušakovs noliedz jebkādu saistību ar Brandavu

3 komentāri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturētajam uzņēmuma “Rīgas karte” valdes loceklim, no amata atstādinātajam pašvaldības “Rīgas satiksme” darbiniekam Aleksandram Brandavam kā drošības līdzekli piemērojis 200 000 eiro lielu drošības naudu. 

Trešdien, 6. martā, viņš arestēts lidostā, īsi pirms bija paredzējis izlidot. Brandavs gadiem kūrējis pasakaini ienesīgu biznesu, pats reizē strādājot “Rīgas satiksmē” un darbojoties vairākās privātfirmās, no kurām “Rīgas satiksme” nomāja mikrobusiņus, e-talonu sistēmu un daudz ko citu.

“Interesanti. Šorīt ap plkst. 7.30 no rīta, dodoties komandējumā uz Rumāniju, redzēju, kā Brandavs ar diviem lieliem čemodāniem pa Rīgas lidostu staigāja,” tā trešdien soctīklā “Twitter” rakstīja Nacionālās apvienības politiķis Rihards Kols. Tieši lidostā Aleksandru Brandavu aizturēja KNAB.

Diriģents, Andra Amerika partijas “Gods kalpot Rīgai” valdes loceklis, kurš savērpis pasakaini ienesīgas darījumu virtenes ap “Rīgas satiksmi”, ceturtdien uz karstām pēdām atstādināts no darba “Rīgas satiksmē”, kur strādāja par Elektronisko norēķinu projektu daļas vadītāju.

Paralēli tam Brandavs ieņēma valdes locekļa amatu e-talonu sistēmas uzturētājā “Rīgas karte”, kura 51% akciju pieder “Rīgas satiksmei”. “Rīgas karte” nodrošina e-talonu sistēmu un vairākus citus pakalpojumus pašvaldībai. Uzņēmumā “Rīgas karte” bez valdes locekļa Brandava ir arī “Rīgas satiksmes” pārstāvis Pāvels Tulovskis, no privātā ārzemju ASV investora puses – Francijas pilsonis Ēriks Morizūrs.

Ceturtdien ap plkst.10.00 no Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) kabineta iznāca “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītājs Ernests Saulītis, kurš par Brandavu runāja izvairīgi, vien pauda sašutumu par “Rīgas kartes” lēno reakciju uz notiekošo.

Saulītis: “Viņš ir atstādināts no darba. Jau būtībā sen bija atstādināts, atradās uz slimības lapas. Tas ir viss, ko varu pateikt. Godīgi sakot, nākot šorīt uz darbu, cerēju, ka mūsu franču akcionārs būs iesniedzis lūgumu sasaukt ārkārtas sapulci, nekā tāda nav, tad mēs lūdzam.

TV3 Ziņas: Tad Jūs lūdzat “Rīgas kartei” sasaukt?

Saulītis: Atbilstoši komerclikumam! Ārkārtas valdes sapulci. Ir komplicēts līgums, bet mēneša laikā tam jānotiek.

TV3 Ziņas: Vai ir izdevies ar pārējiem diviem “Rīgas Kartes” valdes locekļiem sazināties?

Saulītis: Atzīšos – neesmu mēģinājis! Pārāk saspringts grafiks. Atzīšos godīgi.

Savu skaidrojumu par Brandavu sniedza arī Rīgas mērs. Viņš noliedz jebkādu saistību ar bagāto kordiriģentu, kurš kādām nezināmām personām pēc savā pēdējā deklarācijā norādītās informācijas aizdevis 1,4 miljonus eiro. KNAB vēsta, ka krimināllietas materiāli satur ziņas par kukuļa nodošanu starpniekam tālākai nodošanai amatpersonām, lai tās, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu darbības kukuļa devēja interesēs. Ušakovs noliedz jebkādu saistību ar Brandavu.

“Es ar viņu kontaktējos tikai “Rīgas kartes” jautājumos, kas saistīti ar “Rīgas satiksmes” funkcionēšanu,” norādīja Ušakovs.

Vaicāts, vai viņam ir bijuši darījumi ar Brandavu, Ušakovs atbildēja – noteikti ne.

Iepriekšējais “Rīgas satiksmes” vadītājs Anrijs Matīss apgalvoja, ka lielākais “Rīgas satiksmes” naudas izsūcējs ir tieši “Rīgas karte”, kurā esot mākslīgi uzpūstas izmaksas. “Rīgas karte” pēcpusdienā izplatīja rakstveida paziņojumu, nosodot Matīsu.

“Anrija Matīsa apgalvojumi par e-talona it kā ierobežotajām iespējām un augsto cenu parāda viņa nezināšanu, maldus vai arī slēptus motīvus mērķtiecīgi kaitēt uzņēmumam “Rīgas karte”,” norādīts paziņojumā.

“Rīgas kartes” valde uzsver, ka sadarbosies ar KNAB un nodrošinās visu izmeklētājiem nepieciešamo informāciju.

3 komentāri