Ušakovs atradis jaunu veidu, kā piespiest iedzīvotājus deklarēties Rīgā

4 komentāri
Ušakovs atradis jaunu veidu, kā piespiest iedzīvotājus deklarēties Rīgā
Foto: F64

Rīga ar tās mēru Nilu Ušakovu priekšgalā nav atmetusi centienus galvaspilsētā mītošos nerīdziniekus tomēr piespiest deklarēties Rīgā. No nākamā gada tā iecerējusi būtiski celt nekustamā īpašuma nodokli dzīvokļiem, kuros neviens nav deklarējis savu dzīvesvietu.

Domes vadība atklāt atzīst, – šie dzīvokļi tiek izīrēti, un to iemītniekiem nodokļi jāmaksā Rīgai. Līdz ar daudziem var nākties pārreģistrēt savu dzīvesvietu, jo maz ticams, ka dzīvokļa īpašnieki vēlēsies maksāt lielāku nodokli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas domes vadība neslēpj, ka budžeta ieņēmumu pesimistisko prognožu dēļ nācies ķerties klāt nekustamā īpašuma nodokļa likmju izmaiņām. No 1% uz 1,5% tiks palielināts zemes nodoklis. Līdzīgi kā par graustiem, no nākamā gada dubults nodoklis 3% apmērā būs jāmaksā arī nesakoptu teritoriju un patvaļīgu būvju īpašniekiem.

Tāpat Rīga nolēmusi vairākkārtīgi palielināt nodokli neapdzīvotiem dzīvokļiem. Pēc domes aplēsēm, šo īpašumu aplikšana ar lielāku nodokli pašvaldības budžetā nestu papildu 9 miljonus eiro. Rīgas domes opozīcija gan norāda, ka obligāta deklarēšanās prasība lielā mērā saistāma arī ar pirms diviem gadiem neveiksmīgi sākto nerīdzinieku piespiešanu deklarēt dzīvesvietu galvaspilsētā.

Dzīvokļos, kuros būs deklarēta kaut viena persona, nekustamā īpašuma nodoklis saglabāsies 0,2–0,6% apmērā no kadastrālās vērtības, savukārt tukšajiem dzīvokļiem likme kāps vairākkārtīgi – līdz 1,5%. Lai tā netiktu piemērota, dzīvoklī kāds jādeklarē līdz 1. janvārim.

TOP komentāri

 • kik
 • Arnis Lukjanovs
  +3 +3 0

  Arnis Lukjanovs

  LAI VINI PASI MAKSA SADU NAUDU KO NOZOG LATVIJAS PILSONIEM NO NODOKLIEM MAKSATAJIEM...VINI ZOG UN ZOG VEL NO LATVIJAS PILSONIEM...
 • zemnieks
  0 0 0

  zemnieks

  Šis krievu nacists/komūnists domā kā tipisks krievu autokrats. Viņs ir vakardienas cilvēks.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl