Ušakovam Maskavā pasniegs balvu par kristietības principu veicināšanu

3 komentāri
Ušakovam Maskavā pasniegs balvu par kristietības principu veicināšanu
Foto: LETA

Piektdien, 20. februārī, Maskavā Kristus Glābēja katedrālē Rīgas mēram Nilam Ušakovam patriarhs Kirils pasniegs Starptautiskā sabiedriskā pareizticīgo tautu vienotības fonda (SSPTVF) apbalvojumu.

Rīgas mēram balva tiks piešķirta par ”kristietības principu stiprināšanu sabiedrībā”, informē Rīgas dome. Apbalvojumus N. Ušakovam, kā arī patriarham Jānim X un S. Stepašinam pasniegs Krievijas pareizticīgās baznīcas patriarhs Kirils.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Antiohijas un visu Austrumu patriarhs Jānis X pazīstams kā konsekvents Sīrijas kristīgo iedzīvotāju tiesību aizstāvis, kuru vajā islāma fundamentālisti. 2013. gada aprīlī viņa brāli — Antiohijas pareizticīgās baznīcas metropolītu Pāvelu — sagūstīja kā ķīlnieku, un viņš vēl līdz šim brīdim nav atbrīvots,” raksta Rīgas domes preses pārstāvji.

“Sergejam Stepašinam SSPTVF prēmija piešķirta par darbību Imperatora pareizticīgās Palestīnas biedrības priekšsēdētāja amatā. Tā ir Krievijā senākā zinātniskā un humanitārā organizācija, kas darbojas jau vairāk nekā 130 gadus, un pēdējos vairākus desmitus no tiem Tuvajos Austrumos. Sevišķu uzmanību IPPB velta Tuvo Austrumu reģiona karsto punktu mierīgo iedzīvotāju, kas ikdienā cieš no vardarbības un tiek vajāti, atbalstam un palīdzībai. Tikai 2014. gadā vien organizācija ir savākusi un nosūtījusi uz Sīriju vairāk nekā desmit humanitārās palīdzības kravu,” informē galvaspilsētas pārstāvji.

Starptautiskais sabiedriskais pareizticīgo tautu vienotības fonds tika izveidots 1995. pēc Maskavas un visas Krievzemes patriarha Aleksija II iniciatīvas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl