Komentāri
Ušakovam iesniegti paraksti pret Jūrmalas gatves pagarināšanu
LETA

Rīgas domē iesniegta vairāk nekā 800 cilvēku parakstīta atklātā vēstule ar aicinājumu nodot pārskatīšanai Durbes ielas jeb Jūrmalas gatves pagarinājuma izbūves projektu un uzsākt jaunu sabiedrisko apspriešanu par Daugavgrīvas ielas rajona tālāko attīstību.

Atklātā vēstule tapusi, reaģējot uz Rīgas domes ieceri cauri Pārdaugavas iekšpagalmam izbūvēt Jūrmalas gatves pagarinājumu četru joslu platumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šādas maģistrāles izbūve nozīmētu ne tikai aptuveni 60 koku izciršanu, bet arī 1909. gadā celtās, Latvijas vēsturē nozīmīgā arhitekta un vēsturnieka Heinca Pīranga projektētās koka dzīvojamās mājas nojaukšanu,” atgādina vēstulē.

Kā norāda vēstules autori – svarīgi ir arī tas, ka ielas izbūve līdz šim nav tikusi pamatota nedz satiksmes modelēšanas datos, nedz kādos citos aprēķinos, kas pierādītu tās pozitīvo ietekmi uz transporta kustību starp Imantu un centru, ņemot vērā pašreizējo Daugavgrīvas ielas, Raņķa dambja un Vanšu tilta pārslogotību.

Vēstules autori norāda, ka šī iecere ir svarīga kā precedents un uzsver, ka tā ir “klajā pretrunā ar Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju — dokumentu, kas kalpo par ietvaru Rīgas plānošanai līdz 2030. gadam”. Tajā Rīga apņemas mazināt privātā autotransporta nonākšanu pilsētas centrā, kur pārslogotības dēļ ievērojami pasliktinājusies gaisa kvalitāte, kā arī veicināt sabiedriskā transporta izmantošanu iepretim braukšanai ar privātiem auto. Pretēji deklarētajam iecerētais Jūrmalas gatves pagarināšanas projekts dod priekšroku privātā transporta izmantošanai pār sabiedrisko, turklāt veidā, kas veicinātu privātā autotransporta plūsmu uz pilsētas centru, vēl vairāk to noslogojot, norāda kopumā 842 vēstules parakstītāji.

Atbalstu šai iniciatīvai jau izteikušas tādas sabiedrībā pazīstamas personas kā arhitekti Pēteris Blūms un Zaiga Gaile, ilgtspējīgas attīstības eksperts Jānis Brizga, vides žurnāliste Anitra Tooma, Pārdaugavas uzņēmēja Zanda Kozlovska, dzejniece Inese Zandere, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Korporatīvās komunikācijas vadītāja Anna Muhka, fotogrāfe Inta Ruka, viens no Kalnciema kvartāla veidotājiem Mārtiņš Dambergs, Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks, pilsētplānošanas eksperti Toms Kokins un Jānis Ķīnasts, kā arī daudzi citi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl