4 komentāri

Šodien sākas “Movember” jeb Ūsu audzēšanas mēnesis, kas visā pasaulē tiek rīkots, lai pievērstu uzmanību vīriešu veselībai.

Kā intervijā “900 sekundēm” norādīja Latvijas Urologu asociācijas prezidents un ārsts Pēteris Vaganovs, vīriešu veselība Latvijā ir attīstības stadijā. “Joprojām ir problēma, ka mūsu vīrieši pie ārstiem iet negrib un daudz labprātāk uzpasē savu mašīnu, māju un tehniku,” viņš saka.

Aplēses liecina, ka 50% Latvijas vīriešu nekad nav bijuši pie urologa, nemaz nerunājot par citām specialitātēm. Runājot par iemesliem, kāpēc vīrieši izvairās no šādiem ārsta apmeklējumiem, Urologu asociācijas prezidents min skarbo ziemeļnieku temperamentu.

“Kamēr nebūs pavisam slikti vai sieva neaizvilks pie ārsta, ja man nekas nesāp, tad es neeju. Galvenā problēma ir tāda, ka prostatas slimība var skart vīrieti darba vecumā – 45-50 gados, kad vīrietis vēl jūtas spēka pilns un radošs. Diemžēl šī slimība tās sākuma stadijā norit bez jebkādām pazīmēm, taču ir iespējams veikt asins analīzes, kur šo slimību ir iespējams atklāt jau tās iedīglī,” norāda urologs.

TOP komentāri

 • Andris Puriņš
  +5 +5 0

  Andris Puriņš

  negrib, negrib :D kaa tad! Un ja sagrib, tad pat par bargu naudu rinda ir 2 menesi. Vai neliekas, ja visi butu gribetaji, ka tad rinda butu 2 gadi?? tatad kautkas nav kartiibaa ar passu sistemu ...
 • Georgs
  +3 +3 0

  Georgs

  Absurds! Lai tiktu pie urologa uz pieņemšanu,jāgaida rindā vairak kā trīs mēneši.Runa ir Rīgas 1.slimnīcu
 • KazHa ODk
  0 0 0

  KazHa ODk

  Negrib 😂😂😂😂
  Es pie visiem ārstiem pēc kārtas labprāt aizietu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl