Unikāls projekts! Ar 1000 priekšmetiem atspoguļos Latvijas 100 gadu veidošanās vēsturi

Komentāri

Gatavojoties Latvijas simtgadei, ar vairāk nekā 1000 izmeklētiem muzeja priekšmetiem vienuviet centīsies atspoguļot Latvijas 100 gadu veidošanās vēsturi.

Gaidot valsts 100 gadu svinības, pirmo reizi Latvijas muzeju vēsturē top unikāla kolekcija, kuras veidošanā piedalās vairāk nekā 60 muzeju no visas Latvijas. Kopizstādē “Latvijas gadsimts” paredzēts ar dažādiem priekšmetiem un vizuāliem risinājumiem izstāstīt Latvijas veidošanās stāstu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izstāde aptver atšķirīgas tēmas, tostarp mākslas dzīvi, kas prezentē Latvijas ienākšanu Eiropas kultūras telpā, karu, varonību tā laikā, Dziesmu svētkus.

Šobrīd jau izvēlēta lielākā daļa priekšmetu, kuru kopskaits pārsniedz tūkstoti. To vidū būs gan relikvijas, gan tādas lietas, kas glabātas padomju sekciju antresolos deficīta apstākļos. Vēstures liecības būs apskatāmas dažādos veidos – sākot no foto, video, dokumentiem līdz lielo izmēru pieminekļu fragmentiem, paredzēti arī dažādi vizuālie risinājumi.

Topošās kopizstādes kolekciju speciāli izveidota darba grupa rūpīgi veido vairākus mēnešus, tomēr šis process vēl turpināsies.

Apjomīgā izstāde atradīsies pašā Rīgas centrā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās 700 kvadrātmetru platībā, tā aizņems visu otro stāvu un tiks atklāta nākamā gada maijā.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl