Unikāls projekts! Ar 1000 priekšmetiem atspoguļos Latvijas 100 gadu veidošanās vēsturi

Komentāri

Gatavojoties Latvijas simtgadei, ar vairāk nekā 1000 izmeklētiem muzeja priekšmetiem vienuviet centīsies atspoguļot Latvijas 100 gadu veidošanās vēsturi.

Gaidot valsts 100 gadu svinības, pirmo reizi Latvijas muzeju vēsturē top unikāla kolekcija, kuras veidošanā piedalās vairāk nekā 60 muzeju no visas Latvijas. Kopizstādē “Latvijas gadsimts” paredzēts ar dažādiem priekšmetiem un vizuāliem risinājumiem izstāstīt Latvijas veidošanās stāstu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izstāde aptver atšķirīgas tēmas, tostarp mākslas dzīvi, kas prezentē Latvijas ienākšanu Eiropas kultūras telpā, karu, varonību tā laikā, Dziesmu svētkus.

Šobrīd jau izvēlēta lielākā daļa priekšmetu, kuru kopskaits pārsniedz tūkstoti. To vidū būs gan relikvijas, gan tādas lietas, kas glabātas padomju sekciju antresolos deficīta apstākļos. Vēstures liecības būs apskatāmas dažādos veidos – sākot no foto, video, dokumentiem līdz lielo izmēru pieminekļu fragmentiem, paredzēti arī dažādi vizuālie risinājumi.

Topošās kopizstādes kolekciju speciāli izveidota darba grupa rūpīgi veido vairākus mēnešus, tomēr šis process vēl turpināsies.

Apjomīgā izstāde atradīsies pašā Rīgas centrā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās 700 kvadrātmetru platībā, tā aizņems visu otro stāvu un tiks atklāta nākamā gada maijā.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl