Unikāli kadri: Rīgā apskatāma izstāde ar galvaspilsētas skatiem no sešdesmitajiem gadiem

1 komentārs
Unikāli kadri: Rīgā apskatāma izstāde ar galvaspilsētas skatiem no sešdesmitajiem gadiem
900 SEKUNDES

Pilsētnieki, senās ēkas un jaunie eksperimenti – tas viss ietilpst fotoizstādē, kur redzama Rīga pirms vairāk nekā 50 gadiem. Četru meistarīgu fotomākslinieku darbi apskatāmi Latvijas Arhitektūras muzejā, tajos atklājas Latvijas galvaspilsētas arhitektūra un pilsētas sajūta 60. gadu Rīgā.

“Man ļoti, ļoti gribējās atklāt mūsu arhitektūras muzejā tieši arhitektūras fotogrāfiju,” Arhitektūras muzeja vadītāja Ilze Martinsone norāda, ka šīs izstādes veidošana viņai jau sen bija padomā.

60. un 70. gadu sākums izvēlēts, jo tas bija laiks, kad arhitektūrā un daudzās citās jomās notika krasas pārmaiņas visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā.

“Bruka vecie priekšstati par akadēmisko, vēsturisko lietu kārtību. Tāpat māksla piedzīvoja revolucionāras pārmaiņas, sākās abstrakcionisms. Visi eksperimenti, lidojumi kosmosā,” saka Martinsone.

Fotogrāfijās redzamas vietas, kas pilsētā vairs nav sastopamas vai arī ir mainījušās teju līdz nepazīšanai.

Martinsone norāda, ka bildēs nav tikai ēku fasādes, piemēram, Māras Brašmanes fotodarbi ataino tā laika pilsētniekus. Daudz fotogrāfijās redzama arī Vecrīga. Piemēram, Pēterbaznīcas atjaunošana.

Latvijas Arhitektūras muzeja izstādē skatāmi četru autoru – Vladimira Gaiļa, Gunāra Bindes, Laimoņa Stīpnieka un Māras Brašmanes – darbi. Katrs autors uz pilsētu skatījies citādi, tāpēc izstādītie darbi interesi raisa ļoti dažādiem apmeklētājiem.

1 komentārs