Komentāri

Ar jaunākajiem izgudrojumiem un inovācijām aizsardzības jomā ceturtdien, 21. septembrī, plašāku sabiedrību iepazīstina Latvijas zinātnieki. “900 sekunžu” studijā viesojas Rīgas Tehniskās universitātes Aizsardzības un militāro tehnoloģiju pētījumu centra vadītājs Juris Ķiploks.

Datorredze, īpaši sensori, mākslīgais intelekts – šie ir daži no izgudrojumiem militārās aizsardzības jomā, kas radīti Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ķā saka aizsardzības ministrija – tas ir unikāls eksporta produkts ar augstu pievienoto vērtību, kas Latviju var ierindot starp inovatoriem militārās aizsardzības jomā. Reizē jaunās jaunās tehnoloģijas var nest būtisku pienesumu arī pašai Latvijas valsts aizsardzībai. Iespējams, kāds no šiem izgudrojumiem varētu kļūt arī par “Latvijas Nokia”.

Prezentācijas laikā šodien pie LMT ēkas apskatāma arī kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehnika. Tas nozīmē, ka vietām būs jārēķinās ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem, lai dotu ceļu militārās tehnikas kolonnai.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl