Pievienot komentāru

Jaunākais ēdienu blogeris Pipars (Rojs Puķe) šā gada decembrī laidīs klajā savu pirmo pavārgrāmatu “Piparēdiens”. Tāpat kā daudzi citi viņa projekti, arī šis būs saistīts ar labdarību.

“Princips būs vienkāršs – ļoti ātri pagatavojamas receptes 30 minūtēs, ar piecām vai mazāk sastāvdaļām. Grāmatā būs atrodamas “streetfood”, desertu un dažādu uzkodu receptes,” sarunā ar Skaties.lv atklāj Pipars.

Par vairāku labdarības iniciatīvu īstenošanu Pipars pērnā gada nogalē saņēma “Latvijas lepnuma” balvu. Jau toreiz kulinārijas blogeris teicās turpināt iesākto, lai palīdzētu tiem, kam tas visvairāk nepieciešams.

Arī gaidāmā pavārgrāmata “Piparēdiens” būs viens no labdarības projektiem. “Daļa summas tiks ziedota labdarībai. Kam tieši, šobrīd vēl nezinu…Skatīsimies dotajā brīdī,” bilst Pipars.

Iniciatīvu atbalsta arī viņa draugi – sabiedrībā pazīstami cilvēki, kuri nāca talkā ar recepšu izvēli. Sagaidāms, ka grāmata pie pircējiem nonāks decembrī.

Foto: PERSONĪGAIS ARHĪVS

Šī gan nav vienīgā labdarības iniciatīva, ko Piparam šogad izdevies realizēt. Augustā startēja ilgo lolots projekts “Laba soma” – tā ietvaros cilvēki var iegādāties īpaši radītus auduma maisiņus, kuru dizainu veido bērni, kuriem nepieciešama palīdzība.

Pirmajā mēnesī izdevies pārdot 80 unikālos maisiņus.

“Ideja radās pirms kādiem diviem gadiem. Es stāvēju veikalā, paskatījos uz plastmasas maisiņiem un domāju, – tie plastmasas maisiņi tiešām ir tik kaitīgi…Kādēļ lielās kompānijas liek uz viņiem savus logo? Jo tā, manuprāt, ir negatīva reklāma, ka viņi atbalsta plastmasas maisiņus, kas kaitē citām dzīves formām, izņemot cilvēkus. Tad es izdomāju, ka vajag normalizēt, ka cilvēki nāk uz veikalu ar saviem maisiņiem. Un tā radās “Laba soma”. Es tobrīd biju piedalījies jau labdarības akcijās un sapratu, ka tam jābūt saistītam ar labdarību. Bērni zīmē dizainu, tādējādi savai rehabilitācijai iegūst līdzekļus,” stāsta Pipars.

Pirmās “maisiņu dizaina līnijas” autors ir divpadsmit gadus vecais Eliass, kuram nepieciešama turpmāka rehabilitācija. Šobrīd ir pieejami auduma maisiņi ar diviem Eliasa radītajiem dizainiem, taču drīzumā varēs iegādāties maisiņus arī ar citu bērnu, kā arī slavenību zīmējumiem.

“Laba soma” auduma somas var iegādāties “www.labasoma.lv“, jebkurā “Kool” uzpildes stacijā, kā arī rehabilitācijas centrā “Poga”.

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.