Unikālā cūktrifele un citas sēnes gozējas sēņu izstādē! Ieskaties!

Komentāri

Šobrīd sēņu sezona rit pilnā sparā. Lai negadītos misēklis un sēņu grozā nenonāktu, kas indīgs un neēdams, padomu var smelties ikgadējā sēņu izstādē Latvijas Dabas muzejā.

Apmeklētāji sēņu daudzveidību steidz iemūžināt, lai neapjuktu, sastopoties mežā aci pret aci ar sēni. Ne viens vien te atsvaidzina atmiņu, kā arī rod drosmi paradumu maiņai. Tas tādēļ, ka nereti padodamies šaubām un kļūstam piesardzīgi, ar sēnēm eksperimentējot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijā sēņošana daudziem ir sirdslieta. Ne tikai ar iespēju pabūt dabā, bet tāpēc, ka sēnes patiešām garšo. Turklāt sēņu esamība mežā ir tik pašsaprotama lieta, ka cilvēki pat neaizdomājas, ka par dažām sugām zina tikai viņi vieni.

Inita Daniele
mikoloģe

Mums ir mūsu gada sēne – cūktrifele, unikāla! Ilzes kalna pagastā un tā tuvākajā apkārtnē, izrādās, šo sēņu ir ļoti daudz, un cilvēki pat ir gadiem ēduši un nemaz nav zinājuši, ka viņiem ir kaut kas īpašs un unikāls. Līdz šim šī sēne ir atrasta tikai pagaidām Rēzeknes pusē un Kurzemē, Aizputes apkaimē. Vietējie esot saukuši par “buļļu pautiem” un ēduši.

Latvijā līdz šim ir atrastas vairāk nekā 4 tūkstoši sēņu sugu. Starp tām vairāk nekā 200 ir ēdamas. Taču sēņotāju groziņos parasti nonāk 20-30 sēņu sugu.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl