Unikālā cūktrifele un citas sēnes gozējas sēņu izstādē! Ieskaties!

Komentāri

Šobrīd sēņu sezona rit pilnā sparā. Lai negadītos misēklis un sēņu grozā nenonāktu, kas indīgs un neēdams, padomu var smelties ikgadējā sēņu izstādē Latvijas Dabas muzejā.

Apmeklētāji sēņu daudzveidību steidz iemūžināt, lai neapjuktu, sastopoties mežā aci pret aci ar sēni. Ne viens vien te atsvaidzina atmiņu, kā arī rod drosmi paradumu maiņai. Tas tādēļ, ka nereti padodamies šaubām un kļūstam piesardzīgi, ar sēnēm eksperimentējot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijā sēņošana daudziem ir sirdslieta. Ne tikai ar iespēju pabūt dabā, bet tāpēc, ka sēnes patiešām garšo. Turklāt sēņu esamība mežā ir tik pašsaprotama lieta, ka cilvēki pat neaizdomājas, ka par dažām sugām zina tikai viņi vieni.

Inita Daniele
mikoloģe

Mums ir mūsu gada sēne – cūktrifele, unikāla! Ilzes kalna pagastā un tā tuvākajā apkārtnē, izrādās, šo sēņu ir ļoti daudz, un cilvēki pat ir gadiem ēduši un nemaz nav zinājuši, ka viņiem ir kaut kas īpašs un unikāls. Līdz šim šī sēne ir atrasta tikai pagaidām Rēzeknes pusē un Kurzemē, Aizputes apkaimē. Vietējie esot saukuši par “buļļu pautiem” un ēduši.

Latvijā līdz šim ir atrastas vairāk nekā 4 tūkstoši sēņu sugu. Starp tām vairāk nekā 200 ir ēdamas. Taču sēņotāju groziņos parasti nonāk 20-30 sēņu sugu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl