”Un tas ir viss?” Sociālie tīkli neizpratnē par gaidāmajiem ierobežojumiem

42 komentāri
”Un tas ir viss?” Sociālie tīkli neizpratnē par gaidāmajiem ierobežojumiem
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Ārkārtējā situācija trīs mēnešus un virkne dažādu ierobežojumu, kas radīs izmaiņas cilvēku dzīvēs. Dažādi ierobežojumi, kas skar piekļuvi pakalpojumiem, sagaida nevakcinēto sabiedrības daļu, bet neiztikt bez ierobežojumiem arī pret Covid-19 vakcinētajiem. Vairāki sociālo tīklu lietotāji gan bija gaidījuši stingrākus noteikumus no valdības puses.

Krīzes vadības padome (KVP) naktī uz piektdienu pieņēmusi lēmumu valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, līdztekus būtiski samazinot pret Covid-19 nepotētajiem iedzīvotājiem sniedzamo pakalpojumu apjomu.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc KVP sēdes žurnālistiem skaidroja, ka ārkārtējās situācijas izsludināšanas mērķis ir daudz straujāk palielināt vakcinācijas aptveri, to panākot ar daudz bargākiem ierobežojumiem nevakcinētajiem. Pastiprināta tiks arī drošības pasākumu kontrole.

Premjers pauda, ka Latvija ir ļoti smagā situācijā – ir pārāk liels nevakcinēto cilvēku skaits, kas savukārt ļoti skar veselības aprūpes sistēmu – slimnīcās strauji aug Covid-19 pacientu pieplūdums, kas ierobežo slimnīcu spēju pilnībā sniegt pakalpojumus.

Pieņemtie lēmumi loģiski šķiet aktierim Madaram Zvagulim.

Savukārt Ance Tarvida uzskata, ka jaunie ierobežojumi neko diži nemainīs.

Kāda sabiedrības daļa ierobežojumus pat izbaudījuši.

Mēs visi atceramies skolas un studiju laikus, kad gadījies nokavēt kāda darba iesniegšanu. Liene Kupča norāda, ka valdības iekavētie “deadline” var izrādīties pavisam nepatīkami.

Kristaps uzskata, ka jānosaka arī pārvietošanās ierobežojumi.

42 komentāri