Ulubeles vadītāja: Suns meklē mājas ir iespēja suņiem tikt pamanītiem un cilvēkiem sākt domāt

4 komentāri
Ulubeles vadītāja: Suns meklē mājas ir iespēja suņiem tikt pamanītiem un cilvēkiem sākt domāt
Foto: Oliver Ruhm, Flickr.com

Ne jau raidījuma veidotāji šos dzīvniekus ir noveduši līdz patversmei. Tie ir bijuši cietsirdīgi cilvēki, kas dzīvo mums tepat līdzās, reaģējot uz televīzijas skatītāju sašutumu un neizpratni par kanālā TV3 demonstrētā raidījuma Suns meklē mājas dzīvnieku nākotni, pauž raidījuma veidotāji un dzīvnieku patversmes vadītāja Ilze Džonsone.

”TV3, veidojot raidījumu Suns meklē mājas, vēlas izgaismot samilzušo problēmu, kas saistās ar patversmēm un lielo dzīvnieku skaitu tajās. Var, protams, izvēlēties ērtāko ceļu un nerunāt par to, bet problēma no tā neatrisināsies. Ir jārunā par dzīvniekiem patversmēs, jārāda dzīvnieki un viņu šī brīža dzīves apstākļi, lai cilvēki saprastu, ka tā ir atbildība un rūpes par dzīvo radību uz visu mūžu,” uzsver TV3 sabiedrisko attiecību vadītāja Marta Zandersone.

”Mēs vēlamies palīdzēt dzīvniekiem patversmēs, tādēļ ik nedēļu iepazīstinām tuvāk ar pieciem suņiem, tiek sniegti kinologa padomi suņa audzināšanai. Mēs ticam, ka raidījuma laikā visi iepazītie suņi atradīs savus īstos saimniekus, kas atvērs savas sirdis un mājas viņiem. Ja šobrīd nerodas iespēja paņemt suni pie sevis uz mājām, ikviens aicināts doties pie viņiem ciemos uz patversmi un iet kopīgās pastaigās. Suņi novērtēs šo atbalstu un klātbūtni. Jo patversme nav viņu māja,” skaidro TV3 pārstāve.

”Kad pirmo reizi veidojām labdarības projektus, kuru ietvaros vācām ziedojumus smagi slimiem bērniem, sabiedrībā bija novērojama ļoti līdzīga reakcija. Cilvēki bija sašutuši, ka runājam par tēmām, kas ilgu gadus ir bijušas notušētas un publiski netika apspriestas. Tas liek domāt, ka mēs kā cilvēki esam neesam gatavi apspriest neērtas un smagas problēmas. Un tas vēlreiz apliecina, ka rīkojamies pareizi – runājam par patiesām problēmām, aicinot cilvēkus aizdomāties par cēloņiem, ne tikai sašust par sekām,” secina M. Zandersone.

TV3 raidījums Suns meklē mājas ir liela iespēja suņiem tikt pamanītiem un cilvēkiem sākt domāt, uzsver Ulubeles vadītāja Ilze Džonsone. ”Suņa psihi bojā tie nežēlīgie saimnieki, kas viņus pametuši uz ielas, nevis ģimene, kas ar viņu pavada kopā vairākas stundas. Ir ļoti labi, ka tiek veidots šāds raidījums, kas liek tuvāk paskatīties uz cēloņiem, kādēļ patversmes ir pilnas. Mēs šeit, patversmēs, tikai cīnāmies ar sekām. Raidījums ļauj mums visiem kopā iet soli tālāk – parādīt, kā reāli notiek suņa pieņemšana mājās. Jo viena lieta ir, ko cilvēks ir iedomājies savā galvā, bet pavisam kas cits – saskarties ar realitāti.

Raidījuma laikā skatītāji var ieraudzīt, ko patiesībā nozīmē suņa ienākšana mājās, kāda būs dzīve pēc tam, kad suns būs ģimenes loceklis. Tas liek atbildīgāk pieņemt lēmumu par suņa pieņemšanu,” stāsta I. Džonsone.

Tiem, kuriem jau ir mājās suns, raidījums liek aizdomāties – vai esi kārtīgs saimnieks savam sunim, un mudina par tādu kļūt, pārliecināta I. Džonsone, atklājot, ka TV3 skatītāji to neredz, bet filmēšanā visu laiku aizkadrā ir patversmes darbinieki un pārstāvji, kas uzrauga suņus. ”Raidījuma tapšanas gaitā nav ne miņas no cietsirdības, viss ir 100% droši, izvērtēti un izpētīts,” uzsver patversmes vadītāja.

4 komentāri