“Ulubele” rīkos “Cilvēcības skoliņu”, kur bērniem mācīs rūpes par dzīvniekiem

Pievienot komentāru

Arvien aktuāls ir jautājums par pamestiem mājdzīvniekiem, suņiem, kaķiem. Patversmes vērš uzmanību uz to, ka daudzi cilvēki neapdomīgi iegādājas mājdzīvniekus, par papildu pienākumiem aizmirst un dzīvnieciņu vienkārši izmet uz ielas. Pierādījums tam ir dzīvnieku patversmes, kurās gandrīz katru dienu nonāk kāds pamests dzīvnieks.

Lai šo situāciju mainītu, tiks īstenots projekts bērniem ”Cilvēcības skoliņa”. Projekts notiks jau otro gadu, tā laikā bērniem vecumā no sešiem līdz 13 gadiem būs iespēja piedalīties nodarbībās un uzzināt, ko nozīmē rūpēties pret dzīvniekiem un nepamest tos.

Kā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja dzīvnieku patversmes ”Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone, patversmē uzturas aptuveni 200 kaķu un 200 suņu.

Ilze Džonsone
dzīvnieku patversmes ”Ulubele” vadītāja

“Ulubelē” katra diena ir kā izaicinājums. Mums nekad nav mazāk par kādiem 400 dzīvniekiem – apmēram 200 kaķu un 200 suņu. Ir grūti viņus visus uzturēt un atrast saimniekus, jo katrs stāsts ir atsevišķs. Kāds ir pamests apzināti, kāds ir vienkārši noklīdis, kādam nomiris saimnieks. Mēs cenšamies, lai visiem šis patvērums “Ulubelē” būtu pēc iespējas īsāks.

Vienlaikus sestdien, 26. maijā, plkst. 12, “Ulubelē” tiks atzīmēta astotā gadadiena kopš patversme atrodas “Līčos”. Gaidāmas dažādas aktivitātes gan lieliem, gan maziem. Pasākuma mērķis ir ar līdzcilvēku palīdzību savākt tik daudz līdzekļu, lai varētu uzturēt visus patversmes iemītniekus kaut vienu dienu.