7 komentāri
Ukraiņu bērniem saziedoti vien 5000 eiro; lūdz lielāku atbalstu
Foto: LETA

Šobrīd labdarības akcijas Kara bērni mērķim, lai uz Latviju atvestu un sniegtu sociālo rehabilitāciju Ukrainas karā cietušiem bērniem, saziedoti 5053 eiro, pastāstīja Rotari kluba Rīdzene prezidente Mairita Solima.

Viņa stāstīja, ka cilvēki šobrīd Rotari atbalsta fondā ir saziedojuši 1566 eiro, Rotari ziedojumu fondā – 1801 eiro, no pārdotajām biļetēm uz labdarības koncertu 6. jūlijā – 800 eiro, bet Ziedot.lv cilvēki saziedojuši 886 eiro. Viņa norādīja, ka ar šo summu nepietiek, lai sniegtu palīdzību un kaut uz neilgu laiku palīdzētu karā cietušajiem bērniem aizmirst piedzīvotos pārdzīvojumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā pastāstīja akcijas organizatoru pārstāve Maija Prozoroviča, akcijas organizatori grasās no jauna aktivizēt cilvēkus, lai savāktu nepieciešamos 48 000 eiro palīdzības sniegšanai bērniem.

Iespējams, Rotari kluba jaunieši ziedojumus varētu vākt arī Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā. Tāpat varētu tikt organizētas arī vēl dažāda cita veida akcijas, lai savāktu nepieciešamo summu.
“Latvijas cilvēkiem ir lielas sirdis, jo, kad nepieciešams, viņi spēj sniegt savu atbalstu, un atbalsts nepieciešams arī šobrīd,” pārliecināta Prozoroviča.

Jau ziņots, ka ar ziedotāju palīdzību cer uz Latviju atvest un sniegt sociālo rehabilitāciju 48 Ukrainas bērniem, kuri cietuši karā un zaudējuši kādu no vecākiem.

Ziedot labdarības akcijas mērķiem var labdarības organizācijas “Ziedot.lv” mājaslapā, kā arī iegādājoties biļetes uz labdarības koncertu, kurš notiks 6.jūlijā Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē. Visi koncertā savāktie līdzekļi tiks novirzīti bērnu rehabilitācijai.
Projekta organizatori cer, ka izdosies savākt 48 000 eiro, lai sniegtu palīdzību karā cietušajiem bērniem. Vienas biļetes cena ir no 10 līdz 50 eiro.

Bērni Latvijā varētu ierasties septembrī vai oktobrī. Kā stāstīja Solima, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Ukrainā izveidots saraksts ar 48 bērniem, kuriem palīdzība nepieciešama visvairāk – viņi zaudējuši kādu no vecākiem. Bērni, kuriem tiks sniegta palīdzība, būs vecumā no astoņiem līdz 16 gadiem, un viņi nacionālajā rehabilitācijas centrā Vaivari uzturēsies 10-14 dienas. Viena bērna rehabilitācija izmaksās no 500 līdz 600 eiro.

TOP komentāri

 • raimis
  +7 +7 0

  raimis

  Atpūtīsies 10-14 dienas, tad jau 50-60 euro dienā! Viņi tur melnos ikrus ar karotēm ēdīs un konjaku dzers?
 • Inga
  +7 +7 0

  Inga

  Apriebusies tā diedelēšana , jau uz bezkaunības robežas! Par maz redz esot!
 • raimis
  +6 +6 0

  raimis

  Vajagot 48 000 eur. priekš 48 bērniem, tātad 1 000 katram bērnam, bet Vaivaros izmaksas 500-600 euro katram bērnam. Biļete Rīga -Kijeva maksā 32 euro. Kur paliek pārējā nauda un vai tiešām Vaivaru sanatorijas "speciālistiem" jāmaksā tāda nauda? Izskatās. ka tiek "" glābta"" sanatorija , nevis bērni.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl