Komentāri

Latviešu karavīri un sabiedrība iesaistījusies labdarības akcijā un vāc dāvanas ukraiņu bērniem, kuriem kopā ar vecākiem nācies pamest Krievijas anektēto Krimas pussalu. Katrā otrajā vēstulē Ziemassvētku vecītim bērni lūdz, lai beigtos karš, ziņo raidījums 900 sekundes.

Bērni, kuriem šajā akcijā tiek sarūpētas dāvanas, ir no karavīru ģimenēm, kuras devušās prom no okupētās teritorijas, līdzi nepaņemot gandrīz neko. Kopumā 300 bērnu vecāki – Ukrainas Bruņoto spēku karavīri – Krievijas aneksijas dēļ bija spiesti pamest savu dzīvesvietu Krimas Autonomajā Republikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēstulēs karavīru bērni lūdz atvest viņiem rotaļlietas, austiņas, boksa cimdus, sporta elektronisko pulksteni un citas mantas.

”Mīļo Ziemassvētku vecīt, es gribu kļūt par zinātnieku un atklāt zāles, ar kuru palīdzību pēc tam varēs izārstēt cilvēkus no dažādām slimībām, bet man ļoti ir nepieciešams mikroskops,” raksta astoņgadīgais Aleksandrs. Kāroto dāvanu Saša atradīs pēc nepilna mēneša zem eglītes, jo mikroskops jau ir sagādāts.

Patlaban kopumā savāktas divas trešdaļas no dāvanām, kas ir nepieciešamas.

Uģis Brūklene, Nacionālās Aizsardzības akadēmijas vecākais kapelāns:
Karavīru ģimenes solidarizējas ar tiem karavīriem, kuri pašlaik atrodas reālā karā. Mēs tiešām varam iejusties viņu ādā, un līdz ar to izjūtam viņu situāciju daudz dziļāk un konkrētāk. Mēs saprotam, ko tas nozīmē – aizbēgt, slēpties.

Vēl trīs dienas palīdzība tiks pieņemta Rūpniecības ielā 10. Vairāki sapņi vēl nav piepildīti – labdarības akcijas organizatori būtu priecīgi, ja cilvēki ukraiņu bērniem varētu ziedot galda spēles – galda hokeju un futbolu, skrituļslidas vai lelles. Ar vēlmju sarakstu var iepazīties Latvijas Transatlantiskās organizācijas mājaslapā vai zvanot pa tālruni: 22 572285.

Katrīna Allikas Latvijas Transatlantiskās organizācijas ģenerālsekretāre:
Ar šo akciju gribam panākt, lai bērni tic brīnumiem, ka arī šajos skarbajos apstākļos brīnumi joprojām ir iespējami, un lai gan viņu vecākiem šobrīd ir citas prioritātes, nepieciešams sagādāt pirmās nepieciešamības preces, svētki tomēr ir iespējami.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl