Komentāri
Ukrainā karo vairāk Latvijas iedzīvotāju, kā tika uzskatīts līdz šim
Foto: LETA

Ukrainas konfliktā iesaistījušies vairāk Latvijas iedzīvotāju, nekā iepriekš publiski izskanējis, atklājusi Drošības policija (DP).

Konkrētu skaitu DP atturējās minēt, taču apstiprināja, ka šajā konfliktā iesaistījušies vēl vairāki Latvijas iedzīvotāji. Iepriekš izskanējis, ka konfliktā iesaistījušies trīs Latvijas iedzīvotāji, pret kuriem DP pērn bija sākts kriminālprocess par aicinājumu uz terorismu, kā arī no Latvijas aizbēgušais nacionālboļševiks Beness Aijo un Rodions Kušnirs, kurš jau gājis bojā. DP rīcībā šobrīd nav informācijas par citiem Ukrainas konfliktā bojā gājušajiem Latvijas iedzīvotājiem. No detalizētākiem komentāriem DP pagaidām atturas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

DP Pretterorisma centra vadītājs Juris Leitietis iepriekš paziņojis, ka daļa no Latvijas iedzīvotājiem uz Ukrainu ir devusies ideoloģisku, bet daļa – finansiālu apsvērumu dēļ, jo, karojot kā kaujiniekam, varot labi nopelnīt.

Jau ziņots, ka Ukrainā teroristu rindās nesen gāja bojā pirmais ar Latviju saistītais kaujinieks, liecina konfliktam Ukrainā veltītās vietnēs ievietota informācija. Vietnē psb4ukr.org, kas apkopo datus par Ukrainā karojošajiem ārvalstu algotņiem, kā pašpasludinātās Luhanaskas tautas republikas kaujinieks minēts Kušnirs, kurš sociālajos tīklos figurē arī ar vārdu Deniss Morozovs.
DP izmeklē kriminālprocesu, kas tika sākts pēc tam, kad pērn internetā parādījās video, kurā trīs bruņoti ludzānieši publiski izteikuši ai

cinājumu doties uz Ukrainas dienvidaustrumiem. Toreiz video parādījās Vjačeslavs Visockis un Valentīns Milutins, bet Kušnira uzvārds nefigurēja. Arī DP apstiprināja, ka Kušnira nav starp trīs ludzāniešiem.

DP noskaidrojusi, ka videomateriālos redzamie vīrieši ir Latvijas iedzīvotāji – divi ir Latvijas pilsoņi un viens nepilsonis. DP pret trijotni sāka kriminālprocesu par publisku aicinājumu uz terorismu, kā arī par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu.

Šajā lietā patlaban kopumā figurē septiņas personas. Procesuālais statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess, – piemērots krievu valodas referenduma organizētājam un prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam. DP nesen veica kratīšanu viņa dzīvesvietā.
Saistībā ar šo kriminālprocesu nesen kratīšana tika veikta biedrības GVD Baltija dibinātāja Staņislava Bukaina un divu citu šīs biedrības biedru dzīvesvietās. Šai trijotnei lietā piemērots tāds pats statuss kā Lindermanam. Biedrība GVD Baltija izceļas ar to, ka pērn Rīgas mikrorajonos sarīkoja pasākumus, kuru laikā tika vākti ziedojumi humānās palīdzības sniegšanai Donbasam.

Tāpat zināms, ka par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu apsūdzētais un DP labi zināmais nacionālboļševiks Beness Aijo aizbēdzis uz Austrumukrainu. DP nesen paziņoja, ka tā vienlaicīgi veic tās rīcībā esošās informācijas pārbaudi par to, ka Bukains kopā ar diviem citiem biedrības GVD Baltija biedriem ir sniedzis atbalstu Aijo caur Igauniju un Somiju doties uz Krieviju ar mērķi nokļūt Austrumukrainā.

Lasi vēl