Ugunsnelaimē Siguldas apkārtnē kopumā nodeguši 23 hektāri meža

0 Komentāru
Ugunsnelaimē Siguldas apkārtnē kopumā nodeguši 23 hektāri meža
VUGD

Meža ugunsgrēkā, kas pagājušajā piektdienā, 16. jūlijā, izcēlās Siguldas pusē gar dzelzceļa sliedēm, izdegusi 23 hektāru zemes platība, liecina Valsts meža dienesta (VMD) publiskotā informācija.

Meža ugunsgrēks 16. jūlija pēcpusdienā izcēlās gar dzelzceļu no Egļupes līdz Siguldai, to izdevās ierobežot jau 16. jūlija vakarpusē, bet tas tika likvidēts 20. jūlija vakarpusē. Teritorija nodota uzraudzībā īpašniekiem.

Ugunsgrēka izcelšanās iemesls nav zināms, izdegušās meža zemes platība ir 23 hektāri.

Meža ugunsgrēka dzēšanu un ierobežošanu veica Valsts meža dienests ar savu specializēto ugunsdzēsības tehniku, dzēšanas darbos iesaistījās arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ar saviem resursiem un būtiska bija Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju līdzdalība uguns iegrožošanā.

16. jūlija vakarpusē notikuma vietā darbu uzsāka VAS “Latvijas dzelzceļa” speciālais ugunsdzēsības vilciens ar 150 tonnu lielu ūdens cisternu, tā palīdzot apslāpēt liesmas no dzelzceļa puses. Ņemot vērā, ka meža ugunsgrēks jau bija izplatījies plašā teritorijā un atradās tieši blakus dzelzceļa sliedēm un arī apdzīvotajām vietām, Valsts meža dienests dzēšanas darbos iesaistīja arī Nacionālo bruņoto spēku helikopteru, kas līdz pat tumsai no gaisa palīdzēja dzēst liesmas.

VMD jau iepriekš aicinājis iedzīvotājus neiet uz mežu, nekurināt ugunskurus pat arī tam paredzētās vietās, atrodoties mežā, nesmēķēt, nebraukt ar motocikliem un kvadricikliem ārpus ceļiem, neveikt citas darbības, kas var izraisīt meža aizdegšanos. Pat nevērīgi nomests, līdz galam nenodzēsts izsmēķis vai sērkociņš var izraisīt meža aizdegšanos.

Meža ugunsgrēki ne vien apdraud iedzīvotāju veselību un dzīvību, bet nodara kaitējumu videi un rada lielus zaudējumus meža īpašniekiem.

0 Komentāru