Komentāri

Dzejnieka Imanta Ziedoņa īpašumā Murjāņos trešdien, 8. aprīlī, turpinājās ugunsgrēka seku apzināšana. Galvenās rūpes ir par to, kā saglabāt cietušās klēts autentiskumu, vienlaikus rūpējoties par atlikušo konstrukciju drošību.

Komplekss bija apdrošināts, un līdz ar to par lieliem finansiāliem zaudējumiem nav jāsatraucas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Imanta Ziedoņa māju ugunsgrēka iemesli joprojām tiek skaidroti, taču pašlaik visticamākā no versijām ir īssavienojums.

Dzejnieka mājās Dzirnakmeņi arī trešdien, 8. aprīlī, gaisā valda deguma smaka, un sētā ik pa brīdim piestāj automašīnas – ieradušies bija gan vietējās būvvaldes pārstāvji, gan apdrošinātāji, gan dzejnieka māju kaimiņi.

Ugunsdzēsējus uz I. Ziedoņa īpašumu Murjāņos otrdien pēcpusdienā izsauca apsardze. Tas notika pēc tam, kad bija nostrādājusi signalizācija.

Ierodoties notikumu vietā, tika konstatēti dūmi un liesmas, kas jau draudēja pārmesties uz blakus mājām.

Klēts, tāpat kā pārējā saimniecība, ir apdrošināta, tāpēc par kompensāciju Ziedoņa fonda pārstāvjiem galva nesāp. Viņi arī sola neatkāpties no ieceres par dzejnieka muzeja izveidi.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl