Ugunsdzēsēju statistika: visbiežāk nelaimē nonāk kaķi

Komentāri
Ugunsdzēsēju statistika: visbiežāk nelaimē nonāk kaķi
LETA

Kopumā ugunsdzēsēji glābēji šogad snieguši palīdzību sešiem simtiem nelaimē nonākušu dzīvnieku, taču visbiežāk dažādās nelaimēs nokļuvuši kaķi. Glābēji snieguši palīdzību jau 299 kaķiem šogad vien.

Glābēji devās palīgā kaķiem, kuri uzrāpās kokā un paši it kā netika lejā, ielīda caurulēs vai arī iekrita ventilācijas šahtās un akās. Tomēr visbiežāk izrādījās, ka kaķiem, kas atradās kokos, glābēju palīdzība nebija nepieciešama un viņi paši spēja nokāpt no koka vai jumta, līdzko glābēji viņiem pietuvojās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visvairāk šādu izsaukumu, kuros kaķi atradās augstumā, bet īstenībā viņiem glābēju palīdzība nebija nepieciešama, saņemti martā un aprīlī.

Otrajā vietā ierindojas putni – 132 gadījumos kaijas, vārnas, baloži, pīles, stārķi, gulbji un citi putni bija nokļuvuši nelaimē, piemēram, ielidoja ventilācijas šahtā un nevarēja izkļūt laukā, sapinās makšķernieku auklā utt.

Trešajā vietā ir izsaukumi uz glābšanas darbiem, kuros palīdzība bija nepieciešama suņiem, kopumā 75 reizes. Desmit gadījumos suņi bija iekrituši akās un saviem spēkiem netika ārā – interesanti, ka vienā gadījumā suns bija iekritis akā kopā ar lapsu. Lauku reģionos nereti ugunsdzēsēju glābēju palīdzība ir nepieciešama meža dzīvniekiem vai lieliem mājlopiem, piemēram, meža dzīvnieki ir ielūzuši ledū, mājlopi iekrituši akā, iestiguši dubļos vai vircas bedrē.

Ugunsdzēsēji glābēji šogad devušies palīgā jau vairāk nekā 600 dzīvniekiem, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus pieskatīt un parūpēties par saviem mīļdzīvniekiem, lai viņi nenonāktu nelaimē.

Šogad ugunsdzēsēji glābēji veikuši jau 4605 glābšanas darbus, un no tiem 668 gadījumos palīdzība bija nepieciešama tieši dzīvniekiem. Apkopotā statistika liecina, ka visbiežāk ugunsdzēsēji glābēji palīdzējuši bezpalīdzīgā situācijā nonākušiem mājdzīvniekiem – 376 gadījumos, savukārt 259 gadījumos savvaļas dzīvniekiem un putniem, savukārt 33 gadījumos – mājputniem un mājlopiem.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība ir nepieciešama gan laukos, gan arī pilsētās mītošajiem dzīvniekiem – šogad 256 gadījumos glābēji steigušies palīgā dzīvniekiem novados, 248 gadījumos – dzīvniekiem Rīgā un 164 gadījumos devušies uz citām republikas pilsētām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl