Ugunsdzēsēji praktizējas liela ceļu satiksmes negadījuma likvidēšanā

0 Komentāru

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piektdien Jūrmalā, Edinburgas prospektā, rīkoja praktiskās mācības, kurās inscenēs liels satiksmes negadījumu ar vairākām iesaistītām automašīnām un cietušiem cilvēkiem.

Mācību scenārijs paredzēja, ka slidena ceļu seguma un pārsniegta braukšanas ātruma apstākļos mikroautobusa vadītājs Jūrmalā, zem Dzintaru tilta, būs mēģinājis apdzīt citu auto, tomēr nebūs novaldījis savu spēkratu un būs nobraucis no tilta. Laikus nebūs paspējis nobremzēt arī aizmugurē braucošais auto un divas citas uz ceļa esošās automašīnas, kas būs apgāzušās uz jumta, turklāt viena no tām būs uzkritusi divām citām automašīnām.

Negadījumā kopumā bija iesaistītas piecas vieglās automašīnas un tikpat glābēju vienību. Lai arī gadā ugunsdzēsēji glābēji izbrauc uz vairāk nekā 800 ceļu satiksmes negadījumiem, lai no avarējušām automašīnām atbrīvotu cietušos, šī tomēr bija nestandarta situācija ar daudz vienā negadījumā iesaistītām automašīnām un cietušajiem.

“Mums aprīkojums ir visvisāds, bet ir aprīkojums, ko mēs reti izmantojam, tāpēc organizējam šāda veida mācības, lai pēc iespējas maksimāli izmantotu mūsu esošos aprīkojumu, ko mēs ikdienā izmantojam retāk. Tādi kā pneimatiskie spilveni automašīnu pacelšanai, visāda veida hidrauliskie instrumenti, mašīnas celšanai izmantots celtnis,” LNT Ziņām pastāstīja VUGD Rīgas reģiona pārvaldes Dienesta nodaļas vecākais inspektors Igors Boruns.

0 Komentāru