Ugunsdzēsēji Mazsalacā izglābj grāvī iekritušu zirgu

0 Komentāru
Ugunsdzēsēji Mazsalacā izglābj grāvī iekritušu zirgu
Foto: Flickr / JPC24M

Glābējiem Mazsalacā izdevies izvilkt grāvī iekritušu zirgu, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD.

Līdztekus izsaukumiem par ugunsnelaimēm, ugunsdzēsēji glābēji svētdien devās palīgā nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – Madonā notverta un palaista brīvībā cauna, kas atradās vienstāvu sabiedriskā ēkā virs iekaramajiem griestiem, Talsos no divus metrus dziļas akas izcelti divi kaķi, Mazsalacas novadā ar traktortehnikas palīdzību izvilkts grāvī iekritis zirgs, bet Rīgā un Olainē no koka nocelti kaķi, kuri saviem spēkiem nespēja tikt lejā.

Plkst. 18.34 tika saņemts izsaukums uz Metālistu ielu Rēzeknē, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas un mēbeles 10 m² platībā. No piedūmotās ēkas izglābts apmēram 70 gadus vecs vīrietis, kurš bija saindējies ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 19.09.

Plkst. 19.27 VUGD saņēma izsaukumu uz Līvānu novada Jersikas pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega pirts. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka no 16 m² platībā degošas pirts ēkas bija aizdegušās divas blakus esošās dārza mājas, trīs saimniecības ēkas un vēl viena pirts. Kopējā degšanas platība bija 120 m². Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 23.12.

Naktī plkst. 4.10 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Inženieru ielu Ventspilī, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deviņstāvu dzīvojamās mājas sestajā stāvā dega elektrosadales skapis 1,5 m² platībā. No piedūmotās ēkas ar glābšanas maskas palīdzību izglābta apmēram 46 gadus veca sieviete un evakuēti vēl pieci cilvēki. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 5.08.

Plkst. 4.26 tika saņemts izsaukums uz Bauskas novada Brunavas pagastu, kur dega kūts un saimniecības ēka. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka ēkas deg 430 m² platībā. Ugunsgrēkā sadega viena vieglā automašīna, 10 cūkas un vistas. Plkst. 7.36 ugunsgrēks tika lokalizēts un plkst.8.00 vēl turpinājās tā likvidācijas darbi.

Pagājušajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, loga rāmis, niedres, krūmi, zaru kaudze, žogs, koks, sadzīves priekšmeti, meža zemsedze, trīs vieglās automašīnas, divi traktori, piecas garāžas, šķūnis, divas pirtis, neapsaimniekota ēka, saimniecības ēka, dzīvojamā māja, sodrēji ēkas dūmvadā un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 72 izsaukumus – 46 uz ugunsgrēku dzēšanu un 22 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks.

0 Komentāru