Komentāri
Ugunsdzēsēji aicina padomāt par drošību Adventes laikā
Foto: LETA

Svinot Pirmo adventi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus padomāt par drošību šajā laikā.

VUGD atgādina, ka decembrī nereti tiek dzēsts vairāk tādu ugunsgrēku, kuru iemesls ir bez uzraudzības atstāta degoša svece. Sveču un Adventes vainagu izmantošana mājās kļūst aizvien populārāka, tāpēc VUGD aicina ievērot drošības padomus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagājušajā gadā Adventes laikā ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 11 ugunsgrēkus, kuros sveču dedzināšanas rezultātā bija aizdedzies vainags vai Ziemassvētku eglīte. Visvairāk šādu ugunsgrēku notiek tieši dzīvojamajās telpās un tirdzniecības telpās. Pagājušajā gadā šādos ugunsgrēkos arī cieta divi cilvēki.

Lai svece neizraisītu ugunsgrēku, VUGD aicina sveces stabili novietot uz nedegošas virsmas, bet nenovietot auduma, aizkaru un mēbeļu tuvumā.

Tāpat ugunsdzēsēji aicina uzmanīt, lai svece atrastos bērniem nepieejamā vietā, un neatstāt degošas sveces bez uzraudzības, pat ne uz īsu brīdi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl