Atrasts internetā autors Uģis Polis: Es ļoti gribētu novēlēt katram sākt mūsu kopīgās tautas izaugsmi ar sevi

0 Komentāru
Atrasts internetā autors Uģis Polis: Es ļoti gribētu novēlēt katram sākt mūsu kopīgās tautas izaugsmi ar sevi
Foto: Madara Davāne

“Es ļoti gribētu novēlēt katram sākt mūsu kopīgās tautas izaugsmi ar sevi. Vispirms skatīties uz sevi – tad uz citiem. Pirms pārmest kādam, izvērtēt, vai mēs citiem nepārmetam to, ko paši praktizējam,” stāsta raidījuma un viena no populārākajiem Youtube kanāla Atrasts internetā autoriem Uģis Polis.

Patriotu nedēļas ietvaros portāls Skaties.lv aptaujāja vairākus latviešus, Latvijas iedzīvotājus, kas nesuši mūsu valsts vārdu pasaulē vai arī paveikuši ko nozīmīgu, interesantu un Latvijai svarīgu tepat, pašu mājās.

Šodien nolēmām apjautāt cilvēku, kurš stāvēja pie šūpuļa un kopā ar pašmāju tīkla tik populāro raidījumu Atrasts internetā ir vēl šobaltdien – atraktīvo un asprātīgo Uģi Poli. Starp citu, viņa Youtube vietnes kanālam ir gandrīz 30 tūkstoši sekotāju…

Vai tas, ka nāc no Latvijas, Tev ir palīdzējis gūt panākumus vai gluži otrādi – gremdējis?

Es tiešām nezinu… Kā to var zināt, ja dabū pieredzēt tikai vienu no potenciālo scenāriju pusēm? Sajūta, ka ne viens, ne otrs. Dzīvojot citur, būtu savi plusi, tajā pašā laikā arī savi mīnusi. Šeit tāpat. Varbūt jāpriecājas kaut vai par to, ka ir šī neitralitātes sajūta, jo ātri vien galvai izšaujas cauri daudz citu variantu, kur uzskatu, ka būtu tas “gremdēšanas” ceļš.

Vai uzskati, ka Latvijas kā valsts atbalsts Tev ir bijis pietiekams ceļā uz panākumiem vai tomēr nē?

Valsts atbalstu savā ceļā izjutis neesmu, tikai atsevišķu, atsaucīgu cilvēku atbalsts mani ir virzījis uz priekšu, tāpat arī mana darba atbalstītāji un auditorija, bet ne “valsts” kā oficiāla “iestāde”. Lai arī mūsu sabiedrībā, kā jau visdrīzāk ikvienā, ir daudz noliedzēju, cilvēki, kuri vienmēr vēlēsies izkraut visas savas negācijas uz cilvēkiem, kuri mēģina kaut ko darīt un virzīties uz priekšu, mums ir arī gana cilvēku, kuri ir gatavi kaut idejas un nodomu vārdā darīt un palīdzēt. Šādus cilvēkus es ļoti novērtēju un prieks, ka tādi ir daļa no mūsu valsts kopuma.

Ko Tu varētu novēlēt latviešiem, Latvijas iedzīvotājiem gaidāmajā valsts svētku nedēļā?

Es ļoti gribētu novēlēt katram sākt mūsu kopīgās tautas izaugsmi ar sevi. Vispirms skatīties uz sevi, tad uz citiem. Pirms pārmest kādam, izvērtēt, vai mēs citiem nepārmetam to, ko paši praktizējam – ne velti ir novērojums, ka mums citos bieži vien visvairāk kaitina tas, kas ir mūsos pašos. Mācīties pieņemt tik ļoti vienkāršo faktu, ka cilvēki ir visdažādākie, bet tas, ka mēs viņus nesaprotam un viņu vietā kādā konkrētā situācijā tā nerīkotos, tas nenozīmē, ka mums ir taisnība. Jāmācās pieņemt un saprast, ka tie cilvēki vienkārši iet citu ceļu, nekā ietu mēs. To es gribētu novēlēt praktizēt ikvienam, tas būtu ne tikai katra individuāls, bet arī mūsu kopējs ieguvums.

0 Komentāru