Ūdens līmenis Daugavā pazeminās; pārējās upēs līmenis joprojām svārstīgs

0 Komentāru
Ūdens līmenis Daugavā pazeminās; pārējās upēs līmenis joprojām svārstīgs
Foto: LETA

Iestājoties siltākam laikam, patlaban Daugavā turpinās ūdens līmeņa pazemināšanās, savukārt pārējās upēs novērojamas ūdens līmeņa svārstības, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Aprīļa pēdējā dienā ūdens līmenis Daugavā turpināja pazemināties ar intensitāti divi līdz 22 centimetri.

Ūdens līmenis pazeminājās arī Indricā, Laucesā un Dubnā ar intensitāti viens līdz četri centimetri.
Savukārt Aiviekstē, Pededzē, Rēzeknē, Ogrē, Lielajā un Mazajā Juglā ūdens līmenis paaugstinājās par vienu līdz 17 centimetriem. Salacā ūdens līmenis svārstījās, bet baseina upēs Rūjā un Sedā paaugstinājās par diviem līdz 21 centimetram.

Gaujā posmā Velēna-Valmiera un Carnikavā ūdens līmenis pazeminājās ar intensitāti divi līdz 19 centimetri, savukārt pie Siguldas ūdens līmenis nedaudz paaugstinājās, uzkāpjot par trim centimetriem.
Arī Gaujas baseina upēs – Tirzā, Palsā, Vaidavā un Amatā – ūdens līmenis pazeminājās ar intensitāti divi līdz 10 centimetri. Lielupē pie Mežotnes vērojama neliela ūdens līmeņa paaugstināšanās – apmēram par trim centimetriem, savukārt posmā Staļģene-Kalnciems ūdens līmenis pazeminājās ar intensitāti 11-16 centimetri.

Ūdens līmenis paaugstinājās arī Ventā – par vienu līdz 16 centimetriem, Rojā – par sešiem centimetriem, Irbē – par 16 centimetriem – un Abavā – par 9 centimetriem.

Tikmēr Imulā, Užavā, Rīvā, Bārtā un Durbē ūdens līmenis pazeminājās ar intensitāti viens līdz 18 centimetri.

Ūdens temperatūra Latgales upēs bija plus 9-11 grādi, Vidzemes upēs – 7-11 grādi, Zemgales upēs – 11-12 grādi, Kurzemes upēs – 9-12 grādu robežās. Ūdens temperatūra Latvijas ezeros aprīļa pēdējā dienā bija 8-10 grādi.

Tuvākajās dienās Daugavā ūdens līmenis joprojām pazemināsies, savukārt pārējās upēs ūdens līmenis turpinās svārstīties, prognozē LVĢMC hidrologi.

0 Komentāru