Komentāri
Ūdens līmenis Daugavā ir atjaunots un sasniedzis pieļaujamo normu
Foto: LETA

Latvenergo ir pabeigusi ūdenslīmeņa atjaunošanu Rīgas HES ūdenskrātuvē, sasniedzot noteikto pieļaujamo ūdens līmeni HES normālas ekspluatācijas laikā.

Pakāpeniska Rīgas HES ūdenskrātuves līmeņa atjaunošana sākās 14.septembrī, operatīvi un efektīvi pabeidzot remontdarbus Rīgas un Ķeguma hidroelektrostaciju ūdenskrātuvju līmeņa mainīgajā zonā. Remontdarbu izpildes laikā tika iekļautas arī dienas, kas nepieciešamas, lai ūdenskrātuves līmeni pazeminātu līdz paredzētājai atzīmei un ūdenskrātuves līmeni atjaunotu līdz normālam darba režīma līmenim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc šī gada remontdarbiem turpmākos gadus ūdenslīmeņa pazemināšana notiks īslaicīgi, lai veiktu hidrotehnisko būvju apsekošanu ūdenslīmeņa mainīgā zonā. Tāpat Rīgas HES dambja izmantošanas un ekspluatācijas laiks pagarinās par vismaz 30 gadiem un iedzīvotāji varēs pilnvērtīgāk izmantot atpūtai vasarā ūdenskrātuves sniegtās iespējas, kā arī pašvaldības un aktīvā sporta pakalpojumu sniedzēji nākamajos gados īslaicīgajā pazemināšanas laikā varēs apsekot laivu piestātnes, laipas un krastus.

Galvenie atjaunošanas darbi mainīgajā ūdens līmeņa zonā bija bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, pretkorozijas apstrāde, papildu stiegrojuma montāža, betonēšana, virsmu aizsargpārklājuma uzklāšana, temperatūras un deformācijas šuvju remonts un izveide.

Pazemināts līmenis ūdenskrātuvē tika uzturēts no 3 .augusta un turpmāk tik ilgu laika posmu pazemināts ūdens līmenis netiks uzturēts.

Lasi vēl