Ūdenim un maizei! Ziedojumu vākšanas platformā “GoFundMe” vāc līdzekļus Lembergu ģimenes atbalstam

27 komentāri
Ūdenim un maizei! Ziedojumu vākšanas platformā “GoFundMe” vāc līdzekļus Lembergu ģimenes atbalstam
AIVARS ĶESTERIS, F64

Ventspils mēra sievas Kristīnes Lembergas publicētā vēstule sociālajā tīklā “Facebook”, kurā Latvijas un ASV augstākajām amatpersonām lūdz sniegt juridisko pamatojumu par to, kāpēc noteiktas sankcijas pret viņu un bērniem, raisījusi sociālo tīklu lietotāju šūmēšanos.

Cits dalās savās pārdomās un jokos, savukārt vēl kāds pasaulē lielākajā ziedojumu vākšanas platformā “GoFundMe” izveidojis iespēju ziedot Lembergu pārim.

Kā iepriekš vēstīts, Lemberga sievas vēstule adresēta Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam, Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (VL-TB/LNNK), ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (JV) un ASV prezidentam Donaldam Trampam. Vēstulē Lemberga norādījusi, ka, ņemot vērā to, ka pret viņas vīru ir vērstas ASV Finanšu ministrijas sankcijas, gan viņas vīram Aivaram Lembergam (”Latvijai un Ventspilij”), gan viņai ir bloķēti vienīgie personīgie bankas konti.

”Par to uzzināju 11. decembrī, kad mans darba devējs informēja, ka nevar man pārskaitīt manu nopelnīto atalgojumu,” raksta Lemberga. Sazinoties ar banku, kas apkalpo viņas kontus, Lemberga informēta, ka viņas konts ir bloķēts un ne viņai var ieskaitīt naudu, ne arī viņa var norēķināties par bērnudārzu, par pusdienām skolā, tāpat laikā, kad Latvijā izsludināta gripas epidēmija, nevar samaksāt ārstam un iegādāties medikamentus un norēķināties par fizkultūras nodarbībām.

”Nevaru pat iegādāties pārtiku, tai skaitā pat maizi un ūdeni! Man nepieciešams norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem – ūdeni, siltumu, gāzi, atkritumu izvešanu un elektrību, taču arī to es nevaru izdarīt. Arī citas sadzīvei nepieciešamās lietas ne saviem diviem nepilngadīgajiem bērniem, ne sev šobrīd nevaru iegādāties. Manos bankas kontos tiek ieskaitīts atalgojums un uzturlīdzekļi maniem bērniem,” norādījusi Lemberga.

Par Lemberga sievas vēstuli paspējuši jokot vairums sociālo tīklu lietotāju, savukārt vēl kāds platformā “GoFundMe” ievietojis lūgumu ziedot ūdenim uz maizei Lembergu ģimenei. 

“Palīdzēsim Kristīnei Lembergai grūtā brīdī. Divu bērnu mātei kā no zila gaisa uzkrita liksta – viņai ir slēgti bankas konti un viņai nav līdzekļu ikdienas vajadzībām.
Ignorēsim faktu, ka Kristīnei amatpersonas deklarācijā par 2018.gadu ir norādīti skaidras naudas uzkrājumi 87 000 eiro apmērā,” tā rakstīts iniciatīvā.

Šobrīd iniciatīvā naudu ziedojuši septiņi cilvēki, kopā savācot 71 dolāru.

Sociālo tīklu lietotāji joko un aicina palīdzēt Lembergu ģimenei

27 komentāri