Komentāri
“Uber”, “airBnB” – Eiropas Parlaments ķeras pie “kopīgošanas” biznesa platformas sakārtošanas
AFP/SCANPIX

Eiropas Parlaments sācis darbu pie godīgas konkurences nodrošināšanas nozarēs, kuras pēdējā laikā ļoti izmainījušas modernās uzņēmējdarbības metodes. Ir runa, piemēram, par līdzbraukšanas pakalpojumu “Uber”, kas izmainījis taksometru nozari un “AirBnB” biznesa modeli, kas mainījis tūrisma industriju.

Eiroparlaments īpašu uzmanību pievērsīs, lai tiktu ievēroti augsti patērētāju tiesību standarti, kā arī tam, lai tiktu maksāti nodokļi.

Ar katru gadu aug to eiropiešu skaits, kuri izmanto dažādas tā dēvētās “kopīgošanas” biznesa platformas. Taču pagaidām uz tām neattiecas tik stingri regulējumi, un tāpēc patērētājiem var nākties ciest. Piemēram, rezervējot naktsmājas caur AirBnb, dzīvokļa īpašnieks pat pēdējā brīdī var rezervāciju atcelt, taču viesnīcas šādi rīkoties nedrīkst.

Inese Vaidere
EIROPAS PARLAMENTA DEPUTĀTE (VIENOTĪBA)

Ir svarīgi, lai šis ekonomikas veids tiktu regulēts, lai cilvēki nezaudētu naudu krāpniecības rezultātā, lai tiktu nomaksāti nodokļi, lai par darbiniekiem, kas darbojas šajās ekonomikās, arī tiktu maksāti nodokļi, un lai viņi nepaliktu neaizsargāti.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl