Komentāri
“Uber”, “airBnB” – Eiropas Parlaments ķeras pie “kopīgošanas” biznesa platformas sakārtošanas
AFP/SCANPIX

Eiropas Parlaments sācis darbu pie godīgas konkurences nodrošināšanas nozarēs, kuras pēdējā laikā ļoti izmainījušas modernās uzņēmējdarbības metodes. Ir runa, piemēram, par līdzbraukšanas pakalpojumu “Uber”, kas izmainījis taksometru nozari un “AirBnB” biznesa modeli, kas mainījis tūrisma industriju.

Eiroparlaments īpašu uzmanību pievērsīs, lai tiktu ievēroti augsti patērētāju tiesību standarti, kā arī tam, lai tiktu maksāti nodokļi.

Ar katru gadu aug to eiropiešu skaits, kuri izmanto dažādas tā dēvētās “kopīgošanas” biznesa platformas. Taču pagaidām uz tām neattiecas tik stingri regulējumi, un tāpēc patērētājiem var nākties ciest. Piemēram, rezervējot naktsmājas caur AirBnb, dzīvokļa īpašnieks pat pēdējā brīdī var rezervāciju atcelt, taču viesnīcas šādi rīkoties nedrīkst.

Inese Vaidere
EIROPAS PARLAMENTA DEPUTĀTE (VIENOTĪBA)

Ir svarīgi, lai šis ekonomikas veids tiktu regulēts, lai cilvēki nezaudētu naudu krāpniecības rezultātā, lai tiktu nomaksāti nodokļi, lai par darbiniekiem, kas darbojas šajās ekonomikās, arī tiktu maksāti nodokļi, un lai viņi nepaliktu neaizsargāti.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl