Ubagotāji meistarīgi “apiet” aizliegumu ubagot… Ko darīt lietas labā?

1 komentārs
Ubagotāji meistarīgi “apiet” aizliegumu ubagot… Ko darīt lietas labā?
Foto: LETA

Par spīti aizliegumam ubagot Rīgas vēsturiskajā centrā un sabiedriskajā transportā, ubagošanu galvaspilsētā nav izdevies izskaust. Ubagotāji atrod arvien jaunas iespējas šos noteikumus apiet.

4 eiro liels sods, audzinoša rakstura saruna ar pašvaldības policiju un aizliegumi ubagot sabiedriskajā transportā, uz ceļa braucamās daļas, kā arī izmantojot dzīvniekus – ar šādiem līdzekļiem Rīgā cīnās ar tiem, kas savas dzīves nodrošināšanai izvēlas lūgt žēlastības dāvanas. Policija norāda, ka pēdējā laikā ubagotāju vidū ir iezīmējušās divas grupas.

Foto

Par vietu, kur ubagot, Rīgu mēdzot izvēlēties arī citu valstu iedzīvotāji. Pērn aizturētajiem rumāņiem lielajā furgonā tika atrasti ap 30 kruķi, kas izmantoti, lai uzdotos par invalīdiem, kā arī spilveni, lai nebūtu jāsēž uz zemes. Šopavasar rumāņi Rīgā vēl neesot manīti, tikmēr vietējie ubagotāji atrod veidus, kā apiet aizliegumu nodarboties ar šo rūpalu.

Tradicionāli populārākās vietas žēlastības dāvanu lūgšanai ir Centrālās stacijas laukums, autoosta, Rīgas vēsturiskais centrs un Pareizticīgo katedrāle Esplanādē. Tikmēr rīdzinieku viedokļi par to, vai ubagotāji pilsētas ielās viņiem traucē, dalās.

Šogad Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvalde noformējusi jau 16 protokolus par ubagošanu Rīgas centra ielās. Parasti policija ubagotājus neaiztur, iztiekot vien ar protokola izrakstīšanu turpat uz vietas. Tomēr kārtības sargi atzīst, ka administratīvais protokols vietējos ubagotājus neattur no jauna pārkāpuma izdarīšanas, jo daudziem tā ir vienīga iztikas iespēja.

Informāciju par ubagotājiem neatļautajās vietās pašvaldības policija galvenokārt iegūst no video novēršanas kamerām un vērīgiem iedzīvotājiem.

Video

1 komentārs