Komentāri

Notikušais Skolēnu dziesmu svētkos izraisījis ievērojamu ažiotāžu arī sociālajos tīklos. Cilvēki izsaka versijas par bērnu ģībšanu, vērtē izglītības ministres lēmumu atcelt gājienu un mudina veikt izmaiņas, lai šādas situācijas vairs neatkārtotos.

Juriste Solvita Olsena pauž viedokli, ka nepieciešami saprātīgi organizatori. Ja svētku plānošanā ignorē cilvēka dabisko vajadzību ēst, dzert un atpūsties, tad, viņasprāt, nelīdzēs ne ārsta zīme, ne vecāku atbildība. Turpretī rakstniece Dace Rukšāne nepiekrīt izskanējušam viedoklim, ka vainojamas rīkotāju ambīcijas, jo tiek dota unikāla iespēja svētkos piedalīties visiem. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kura piedalījās atceltajā gājienā, uzsver, ka dziesmu svētkus neaizliegs neviens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan kā iemesli bērnu ģībšanai visbiežāk tiek minēts saspringtais grafiks un nepietiekamais ēdiens, izskan arī versija, ka paši bērni neievēro veselīgu režīmu. “Dalībnieki neguļ, kad tas jādara, un neēd to, ko dod.”; kāds cits raksta, ka viens bērns priecīgs piedalījies gājienā, bet kāds cits, kura kolektīvs pakļāvās Izglītības ministrijas lēmumam, tautastērpā asarām acīs gājis pa ietvi.

Sociālo tīklu lietotāji izmanto arī tehnoloģiju iespējas un publicē fotogrāfijas maltītēm. Tās lielākoties ir visai pieticīgas – gurķis, pāris maizes šķēles, sulas paciņa, ābols, desa. Daži lietotāji norāda, ka ar to pieticis, citi turpretī brīnās, kā no tā var paēst.

Skaties, ko runāja Twitter un Facebook:

Avots: facebook.com/janis.murnieks

Avots: facebook.com/janis.murnieks

 

Lūk, ko Twitter rakstīja par atcelto gājienu:

Kā ziņots, saistībā ar vakardienas notikumiem Mežaparka estrādes noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā svētku gājiens šodien oficiāli ir atcelts. Par to savā Twitter kontā iepriekš paziņojusi izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Šāds lēmums tika pieņemts pēc naktī sasauktās svētku rīkotāju operatīvās rīcības grupas ārkārtas sanāksmes, kas notika plkst. 23.00 pēc notikumiem Mežaparka estrādē, kad ģenerālmēģinājuma laikā ģībuši vairāki bērni, kas bijis par iemeslu mēģinājuma atcelšanai.

Skaties video!

Lasi vēl