1 komentārs
TV3 Ziņas un Nekā personīga piedāvā dokumentālo stāstu sēriju –  Latviešu pasaule
FOTO: LETA

Drīzumā TV3 Ziņas un Nekā personīga dokumentālo stāstu sērijā Latviešu pasaule parādīs Lielbritānijā, Dānijā un Gruzijā dzīvojošo latviešu dzīvesstāstus. Kas mudinājis tautiešus pamest dzimteni un, vai viņi tuvākajā nākotnē plāno atgriezties? To un vēl daudz ko citu uzzināsiet dokumentālo stāstu sērijā Latviešu pasaule no 22.decembra ik dienu 19:00 TV3 Ziņās, TVPlay un portālā Skaties.lv!

Pavisam nesen TV3 Ziņas un Nekā Personīga žurnālisti viesojās Lielbritānijā, Dānijā un Gruzijā, lai izprastu to, kas liek latviešiem veidot dzīvi ārpus dzimtenes. Iemeslu, kāpēc tautieši ir pametuši dzimteni, ir dažādi – kāds aizbraucis ekonomisku apsvērumu dēļ, bet cits, lai iegūtu labāku izglītību vai, tieši pretēji – lai izglītotu citus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Londonā dzīvojošie latvieši

TV3 Ziņu žurnālisti Monta Bitiniece un Jānis Zvērs viesojās Lielbritānijā, kurā dzīvo tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju.

”Dodoties uz Londonu pie turienes latviešiem, mani interesēja satikties tieši ar ģimenēm, un uzzināt, kā viņi tur ir iedzīvojušies, kā iejutušies un vai vispār plāno atgriezties Latvijā. Diemžēl, atbilde, ko saņēmu no stāstu varoņiem, bija noraidoša. Lai arī Latvija vēl sirdī ir, plāns braukt atpakaļ – nav. Ciemojos arī latviešu Londonas skoliņā, redzēju, kā aizbraucēju bērni mācās latviešu valodu, dzied latviešu dziesmas un kā skolotājas nesavtīgi darbojas, lai tas viss varētu notikt. Tāpat intervēju kādu meiteni, kura piedzimusi un uzaugusi Lielbritānijā, bet vienmēr aktīvi darbojusies latviešu kopienā un pašlaik pasniedz tautas deju nodarbības. Runājot ar viņu radās sajūta, ka viņa ir daudz īstenaka latviete nekā dažs labs Latvijas iedzīvotājs,” tā par pavadīto laiku Lielbritānijā stāsta TV3 Ziņu žurnāliste Monta Biteniece.

Zemnieks izglīto gruzīnus

Gruzijā žurnālisti iepazinās ar Latvijas zemnieku Jāni Bērtulsonu, kurš jau vairākus gadus izglīto Gruzijas lauksaimniekus lopkopībā. Jānis gruzīniem māca elementāras lietas. Piemēram, ka govs nakti vēlas pārlaist uz sausa siena, viņa grib ēst un padzerties, lopiņš ir pelnījis mīļu sabužināšanu un gotiņai nedrīkst spert ar kāju. Kopš Jānis uzņēmās lielas Gruzijas govju fermas pārvaldīšanu, piena izslaukums ir dubultojies. Jānis ir saradis ar gruzīnu raksturu un tagad ļoti labi pārzina Gruzijas vīna tradīcijās.

Izglītības iespēju zeme Dānija

Nekā personīga vadītājs Jānis Krēvics devās uz Dāniju, kura par mājvietu kļuvusi daudziem talantīgiem un radošiem Latvijas jauniešiem, kuri izmanto šīs valsts iespēju – iegūt augstāko izglītību bez maksas. ”Tikos ar puišiem, kuri veido veiksmīgu karjeru IT sfērā, kļuvuši par šefpavāriem restorānos, tomēr pagaidām saites ar Latviju nav sarāvuši. Būs stāsts par inženieri, kurš strādā vadošā amatā Dānijas vēsturē apjomīgākajā projektā – jaunas metrolīnijas izbūvē. Arī viņš uzskata, ka Latvijā atgriezīsies un turpinās karjeru šeit. 16 gadus Kopenhāgenā pavadījusi māksliniece no Latvijas, kura Dāniju jau sauc par savām mājām. Viņas izstādes rīkotas Londonā, Romā un Ņujorkā. Ja gleznotāja nolems mainīt dzīvesvietu, tā nebūs Rīga, bet Londona, Parīze vai kāda cita pasaules metropole,” stāsta žurnālists Jānis Krēvics.

Skatieties Latviešu pasaule no 22.decembra darba dienās 19:00 TV3 Ziņās, TVPlay un portālā Skaties.lv.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl