TV3 Ziņas piedāvā dokumentālo filmu “Hamids. Bēglis, kurš palika”

4 komentāri
TV3 Ziņas piedāvā dokumentālo filmu “Hamids. Bēglis, kurš palika”
Publicitātes foto

TV3 Ziņu komanda izveidojusi dokumentālo filmu par bēgli vārdā Hamids, kurš, bēgot no kara šausmām, Latvijā nonācis pavisam nejauši – līdzīgi kā tūkstošiem patvēruma meklētāju. Par spīti visām grūtībām, viņš palicis Latvijā, šeit iedzīvojies un bez aizspriedumiem gatavs visai valstij izstāstīt savu dzīvesstāstu. 

Kāda līdz šim bijusi Hamida dzīve mūsu zemē, un kāpēc viņš šobrīd vēlas kļūt par Latvijas pilsoni? Skatieties dokumentālo filmu “Hamids. Bēglis, kurš palika” 7. oktobrī plkst. 18.30 kanālā TV3!

“Veidojot sižetus par bēgļiem, kas Eiropas patvēruma programmas ietvaros pārvietoti uz Latviju, stāsti lielākoties beidzas vienādām beigām. Agri vai vēlu bēgļi mūsu valsti pamet. Zemie pabalsti, aukstās ziemas, sabiedrības attieksme mudina viņus mukt prom. Vai tiešām neviens nav palicis?” jautā filmas autors – TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zvērs. Realitātē bēgļi, kas šeit, Latvijā, dzīvo, lielākoties slēpjas no sabiedrības un cenšas pazust pelēkajā masā, baidoties, ka tiks atpazīti, vajāti, apsmieti, un nevēlas stāstīt par savu dzīvi medijiem.

Filmas veidotājiem tomēr izdevās atrast “pēdējo mohikāni” – afgāņu bēgli Hamidu. Viņš Latvijā palicis un atklāti stāsta par savu dzīves pieredzi. Bērnībā piedzīvojis kara šausmas Afganistānā un jau pusaudža gados nejauši nokļuvis Latvijā. Hamids nonāca cietumā Olainē un mūsu valsti toreiz iepazinis kā nežēlīgu, svešu un nesaprotamu. Taču, par spīti tam, viņš mūsu zemē palicis un nu vēlas kļūt par Latvijas pilsoni.

TV3 Ziņas sekoja līdzi puiša dzīvei Latvijā pusgada garumā, ik pa laikam salīdzinot, kā mainījusies viņa ikdiena un uzskati. “Hamida dzīvesstāsts ir Holivudas filmas cienīgs. Kamēr no Latvijas aizbrauc gan bēgļi, gan ekonomiskie emigranti, kuri sūdzas par grūto dzīvi, Hamids pilnīgi svešā zemē pats izcīnījis savu vietu zem saules. Tagad viņš studē, strādā un par savām mājām sauc Latviju,” stāsta J. Zvērs.

Kā mēs, latvieši, puisim izskatāmies no malas? Hamida personiskais un emocionālais stāsts liek pārdomāt patiesās dzīves vērtības un novērtēt to, cik patiesībā laimīgi mēs varam justies savā valstī, kurā valda miers.

Skatieties dokumentālo filmu “Hamids. Bēglis, kurš palika” 7. oktobrī plkst. 18.30 kanālā TV3!

4 komentāri