TV3 Ziņas dokumentālais stāsts Ievainotie atklāj Ukrainas karā cietušo stāstus

0 Komentāru
TV3 Ziņas dokumentālais stāsts Ievainotie atklāj Ukrainas karā cietušo stāstus
AFP/LETA

Kad Ukraina piedzīvoja Krievijas iebrukumu, mobilizējās ne tikai valsts armija, bet visi ukraiņi, cilvēki, kuri nebija karavīri, kuri ikdienā strādāja katrs savā amatā. TV3 Ziņu dienests apkopojis vairāku ukraiņu tautas varoņu dzīvesstāstus un izveidojis dokumentālu stāstu – Ievainotie.

Atklātas sarunas ar Ukrainas karavīriem, kuri ārstējas Latvijā TV3 ēterā 10. oktobrī plkst. 19.35 TV3!

Nereti Latvijas iedzīvotāji vairās runāt par militāro konfliktu Ukrainā, negribot nostāties kādā no pusēm – cits pārliecības, cits – tīri cilvēcisku baiļu dēļ. Taču paši ukraiņi ļoti cer uz pārējās pasaules, arī Latvijas, izpratni un palīdzību.

TV3 Ziņu dienesta dokumentālais stāsts Ievainotie atklāj Ukrainas patriotu – karavīru – dzīvesstāstus un atmiņas. Stāsta autori ir Kristīne Žilde-Krēvica un Viktors Duks.


Stāsta režisore Kristīne Žilde-Krēvica:

Šī ir pirmā reize, kad stāsts pats atnāk pie manis, nevis to uzmeklēju. Viktoram Dukam bija ideja, kam noticēju arī es, un tā sākās darbs pie stāsta Ievainotie. Tās ir sarunas ar četriem Ukrainas karā cietušiem puišiem, kuri ārstējas Latvijā. Pat negribas teikt karavīriem, jo viņu vidū ir dažādu profesiju pārstāvji, piemēram, skolotājs, jurists un dejotājs.

Šo cilvēku stāsti šokē ar savu vienkāršību un patiesumu. Tie ir tik līdzīgi un tik dažādi! Taču viņus visus vieno viņu rīcība – ne mirkli nešaubīdamies, šie cilvēki devās aizstāvēt savu valsti, tika ievainoti un atrada palīdzīgas rokas šeit – Latvijā.

“Līdz pagājušajam gadam viņi dzīvoja tādu pašu dzīvi kā mēs – gāja uz darbu, veidoja ģimenes, svinēja svētkus un sapņoja lielus sapņus, un tad pielavījās karš. Viņi izlēma nemukt. Šie cilvēki palika un pieteicās aizstāvēt Ukrainu. Traumas, ko viņi guvuši, mūsu ārstiem kalpo par mācību poligonu. Latvijā viņi ieradās ar ķermenī iestrēgušām lodēm, nekustīgiem locekļiem, klibi un šķībi, bet nevienu brīdi neteica, – es nožēloju, vai man nevajadzēja iet. Tas būs stāsts par ievainotiem cilvēkiem no ievainotas valsts. Tas būs stāsts par dzīvi uz frontes līnijas un rētām, kas paliek uz visu mūžu,” pauž stāsta režisore K. Žilde-Krēvica.

Skatieties TV3 Ziņu dokumentālo stāstu Ievainotie 10. oktobrī plkst. 19.35 TV3!

0 Komentāru