TV3 piedāvā jaunu īsās formas raidījumu “Ko neteikt”

1 komentārs
TV3 piedāvā jaunu īsās formas raidījumu “Ko neteikt”
EKRĀNUZŅĒNUMS

Jau no 2. oktobra, ik sestdienas vakaru, uzreiz pēc TV3 Ziņām kanāla TV3 skatītājiem piedāvāsim jaunu īsās formas raidījumu ”Ko neteikt”, kas vieglā un aizraujošā formā kliedēs aplamus priekšstatus un aizspriedumus par cilvēkiem no dažādām sabiedrības grupām. Katrā raidījumā seši līdz astoņi dalībnieki atbildēs uz jautājumiem, kurus viņiem ikdienā nākas dzirdēt teju ik uz soļa. Ar šī raidījuma palīdzību tiks lauzti stereotipi, veicināta sabiedrības saliedēšanās, iecietība un tolerance vienam pret otru.

Raidījums ”Ko neteikt” tiek veidots pēc televīzijas kanāla ”BBC” raidījuma ”Things not to say” formāta un tas ir ieguvis plašu rezonansi, kļūstot par diskusiju platformu sabiedrībā valdošajiem stereotipiem, ar ko daudzas iedzīvotāju grupas ir spiestas sastapties ik dienas.  TV3 Ziņu un informatīvo raidījumu komanda ir adaptējusi projekta formātu Latvijā, radot divdesmit īsās formas video stāstus par aktuāliem tematiem. Raidījumu sēriju veido žurnālistes Kristīne Žilde-Krēvica un Agnese Drunka.

”Raidījums ”Ko neteikt” būs ētera hronometrāžas ziņā īsākais no mūsu rudens raidījumu klāsta, bet tai pat laikā viens no nozīmīgākajiem TV3 projektiem, ar kura palīdzību vēlamies veicināt Latvijas sabiedrības informētību un padziļinātu izpratni par dažādiem negatīvajiem stereotipiem, ar kuriem ik dienas saskaras dažādiem diskriminācijas riskiem pakļautās mazākuma grupas un personas. Raidījumu cikls būs lielisks piemērs tam, ka par nopietnām lietām var runāt arī vieglā un izklaidējošā formā. Liels paldies visiem drosmīgajiem projekta dalībniekiem, kas jau ir nofilmējušies un vēl turpina filmēšanos. Turpmākos 20 sestdienas vakarus skatītājam būs iespēja uzzināt un ieklausīties tajā, ko labāk neteikt,” aicina mediju grupas ”TV3 Group” programmu direktore Gita Pētersone-Rudzīte.

Raidījuma tematu loks būs plašs. Jau rīt skatītājiem piedāvāsim pirmo epizodi par tematu – ”Ko neteikt cilvēkiem ar tetovējumiem?”. Sezonas garumā tiksimies ar cilvēkiem, kuriem ir trauksme, disleksija, tiem, kuri piedzīvojuši amputāciju, arī senjori lauzīs vispārējus pieņēmumus par garlaicīgo dzīvi vecumdienās u.c. Raidījumu sēriju veido žurnālistes Kristīne Žilde-Krēvica un Agnese Drunka.

Agneses Drunka dalās par raidījuma tapšanas procesu: ”Veidojot raidījumu “Ko neteikt”, lielākais izaicinājums ir “pierunāt” un sarunāt dalībniekus, jo ne visi temati ir ērti un ikdienā apspriesti, tāpēc, ja mēs jums zvanām, nesakiet uzreiz nē, mirkli apdomājiet un tad sakiet ”jā!”, jo, iespējams, tieši jūsu stāsts liks kadam aizdomāties. Man pašai šķiet, ka raidījums “Ko neteikt” ir laba iespēja sarunai par neērtiem, reizumis smagiem, bet ļoti aktuāliem tematiem, darot to viegli, ar smaidu un prieku. Es jau šobrīd esmu pateicīga raidījuma dalībniekiem par uzticēšanos mums, jo ieguvēji esam mēs katrs un visa sabiedrība, jo mēs topam gudrāki, vērīgāki un saprotošāki. Mēs ne tikai zināsim ko neteikt, bet arī to, ko teikt un kā rīkoties.”

Kristīne Žilde-Krēvica: ”Darbs pie jaunā raidījuma ir liela uzdrīkstēšanās arī mums pašām. Tveram tēmas, par ko sabiedrībā biežāk izvēlas noklusēt, un atļaujamies uzdot tos jautājumus, par ko pašām stingst kājas. Grūtākais ir uz katru epizodi atrast astoņus drosmīgus dalībniekus, kuri gatavi atklāti runāt pie kameras. Tie ir cilvēki, kuri notic mūsu pārliecībai, ka lielas pārmaiņas nenotiek vienā dienā. Veci aizspriedumi jādrupina pamazām.”

Raidījums ir tapis ar Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) atbalstu. Latvijas valsts budžeta finansētās programmas ”Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” ietvaros

Skaties raidījumu ”Ko neteikt” jau rītvakar, uzreiz pēc TV3 Ziņām!

1 komentārs