Komentāri
Tuvojas gripas sezona. Latvijā ir viens no zemākajiem pretgripas vakcinācijas rādītājiem Eiropā

Tuvojas gripas sezona, un šodien veselības nozares pārstāvji sniegs plašāku informāciju par to, kā notiks gripas uzraudzība un kādas ir iespējas vakcinēties.

Statistikas dati liecina, ka saslimstība ar gripu katrā sezonā var būt atšķirīga. Pēdējā sezonā no gripas vīrusa izraisītām komplikācijām nomira vismaz 70 cilvēki, kas ir ievērojami lielāks skaits nekā iepriekšējā sezonā un viens no augstākajiem rādītājiem pēdējos gados. Sezona kopumā tiek vērtēta kā vidēji smaga.

Pērn pirmais gripas slimnieks tika reģistrēts oktobra sākumā, bet epidēmijas sākums tika izziņots janvāra beigās. Tradicionāli Latvijā ir vieni no zemākajiem pretgripas vakcinācijas rādītājiem Eiropā – katru gadu to izdara mazāk nekā viens procents Latvijas iedzīvotāju.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl