Komentāri
Tuvojas gripas sezona. Latvijā ir viens no zemākajiem pretgripas vakcinācijas rādītājiem Eiropā

Tuvojas gripas sezona, un šodien veselības nozares pārstāvji sniegs plašāku informāciju par to, kā notiks gripas uzraudzība un kādas ir iespējas vakcinēties.

Statistikas dati liecina, ka saslimstība ar gripu katrā sezonā var būt atšķirīga. Pēdējā sezonā no gripas vīrusa izraisītām komplikācijām nomira vismaz 70 cilvēki, kas ir ievērojami lielāks skaits nekā iepriekšējā sezonā un viens no augstākajiem rādītājiem pēdējos gados. Sezona kopumā tiek vērtēta kā vidēji smaga.

Pērn pirmais gripas slimnieks tika reģistrēts oktobra sākumā, bet epidēmijas sākums tika izziņots janvāra beigās. Tradicionāli Latvijā ir vieni no zemākajiem pretgripas vakcinācijas rādītājiem Eiropā – katru gadu to izdara mazāk nekā viens procents Latvijas iedzīvotāju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl