Komentāri

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina atsaukties 0, A un AB rēzus negatīvo asins grupu donorus. Decembra izskaņā gaidāmas garās ziemas brīvdienas, un, lai VADC spētu nodrošināt ārstniecības iestāžu pieprasījumu pēc asinīm un asins komponentiem, vēl līdz Ziemassvētkiem papildus ierastajai donoru plūsmai asinis nepieciešams ziedot vēl 1500 donoriem.

Kā informē VADC, asinis ziedot var cilvēks vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kura svars ir ne mazāks par 50 kilogramiem un kurš dienā pirms asins nodošanas nav lietojis alkoholu, pirms procedūras nav smēķējis un ir izvairījies no treknu ēdienu uzņemšanas. Ziedojot asinis, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Asinis iespējams ziedot līdz piecām reizēm gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu. Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Vesela cilvēka organismam tas nav kaitīgi, jo asinis nemitīgi atjaunojas.

Pēc Pasaules Veselības organizācijas sniegtās informācijas, ik gadu asins un asins produktu pārliešana palīdz glābt miljoniem cilvēku dzīvību, paaugstina paredzamo dzīves ilgumu un kvalitāti tiem pacientiem, kuri cieš no dažādām dzīvību apdraudošām slimībām, kā arī nodrošina sarežģītu medicīnisku un ķirurģisku operāciju norisi.

Asinis iespējams nodot:

Trešdien, 3.decembrī, no plkst.9.30 līdz 14 specializētais autobuss atradīsies pie tirdzniecības parka “Alfa”, Rīgā. Tāpat no plkst.9 līdz 12 asinsdonori tiek gaidīti Čornajas doktorātā, Čornajas pagastā.

Ceturtdien, 4.decembrī, no plkst.10 līdz 13 asinsdonori var doties uz Priekuļu lauksaimniecības tehnikumu, Priekuļos. Tāpat no plkst.9.30 līdz 14 asinis varēs nodot arī Iecavā. Bet no plkst.9 līdz 13 VADC asinsdonorus gaidīs Madonas mūzikas skolā, Madonā.

Piektdien, 5.decembrī, no plkst.10 līdz 14 asinis varēs nodot Rīgas domē. Tāpat šajā pašā laikā VADC autobuss atradīsies arī pie Novikontas Jūras koledžas, Duntes ielā 17a, Rīgā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl