87 komentāri

Pirms trim gadiem Ogrē kāds policists izraisīja autoavāriju, kā rezultātā gāja bojā jauns vīrietis. Viņa radinieki pauž bažas, ka pilsētas tiesa un policija ir uz vienu roku, un apzināti velk garumā lietas izskatīšanu.

Pašvaldībā uzsver, ka policists turpinās pildīt savus pienākumus tik ilgi, kamēr nebūs notiešājoša sprieduma, un tagad izskatās, ka lieta pamatīgi ievilksies atkārtotu pierādījumu pārbaudes dēļ, ko pieprasījusi vietējā prokuratūra.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kas īsti notika?

Traģiskā avārija notika pirms trim gadiem, Ogrē. Dodoties uz izsaukumu, lai paņemtu mašīnā suņu ķērāju, kas savāktu pilsētā klaiņojošu suni, pašvaldības policists Juris Lauzums ar kolēģi lielā ātrumā šķērsoja krustojumu, saduroties ar auto, kuru vadīja 25 gadus vecais Kaspars Galvanovskis. Avārijā Kaspars gāja bojā.

Viņa tēvs un brālis pauž sašutumu, ka policists, kurš izraisījis avāriju, joprojām strādā dienestā.

Avārijas brīdī auto pa pilsētu traucies ar 128 kilomteru stundā lielu ātrumu, un pēc liecinieku teiktā, bez skaņas signāliem, uzsver bojāgājušā radinieki.

Dēls ir zaudēts, bet policists – turpina darbu it kā nekas nebūtu noticis

“Slēdzienā uzraksta, ka policists ir pilnīgi nevainīgs, rīkojies atbilstoši noteikumiem. Nu kā tas saprotams? Nav saprotama domes vadības rīcība, kas uzstājas kā jurists, lai attaisnotu Lauzuma [policista uzvārds – red.] rīcību,” sašutumu neslēpj Aļģirds Galvanovskis, bojāgājušā tēvs.

Tiesvedība notiek joprojām, un tagad prokurors or lūdzis atkārtoti veikt ekspertīzi video reģistratoram, kas atradās policijas mašīnā. Reiz tas pārbaudīts, un radinieki nesaprot, kādēļ jāvilcina lieta, lai atkārtoti veiktu pārbaudes.

Turklāt policijā uzsākto dienesta pārbaudi priekšnieka vietniece izbeigusi.

Aļģirds Galvanovskis, bojāgājušā tēvs:

Viņas secinājums ir tāds – ja operatīvais transportlīdzeklis brauc ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signālu, viņš ir tiesīgs nogalināt. Noteikumos ir skaidri pateikts – ja operatīvais transportlīdzeklis iebrauc krustojumā zem sarkanā signāla, viņam ir jāgarantē satiksmes drošība.

Policista pusē iestājas Ogres pašvaldība. Neilgi pēc traģiskās avārijas policists pat saņēmis apbalvojumu par labu darba pildīšanu, kas šokējis avārijā bojāgājušā tuviniekus. Darbu pašvaldības policists varēs turpināt tik ilgi, kamēr nebūs notiesājoša sprieduma, uzsver pašvaldībā.

Radinieki jūtās bezspēcīgi sistēmas priekšā. Lieta tiek izskatīta Ogres novada tiesā – tā atrodas tajā pašā ēkā, kur atrodas pašvaldības policija, un tas viņus vedina uz domām par to, ka visi iesaistītie viens otru pazīst, jo dienu dienā tiekas darba vietā. Nākamā tiesas sēde paredzēta aprīlī, taču bojāgājušā radi nelolo ilūzijas uz ātru spriedumu.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

 • Elīza
  +14 +14 0

  Elīza

  Izsaku līdzjūtību un vēlu izturību ğimenei. Zinu, kā ir būt šādā situācijā, kad nav visiem viens likums, viena taisnība un nav pat nožēlas par izdarīto, kas sāp visvairāk...
 • nu gan,DĒLIŅ
  +12 +12 0

  nu gan,DĒLIŅ

  cilvēciskums nepastāv. Nav vajadzīgs spriedums,lai saprastu izdarīto.
  notriektu tavu gimenes locekli,tad redzetu kādu dziesmu Tu dziedātu pēc tam.
  Tada tā tiesa ir,savējos ka tik piesegt.
  pirms raksti iemācies CSN,tad saprastīsi kur vaina ir.
  kur vēl dzīve var saskarties ar tādu nihilismuka pakaļ suņu ķērājam brauc ar 128k/h pie zīmes 50km/h zem sarkanā AIZLIEDZOŠĀ signāla.
  plus vēl pašvaldības policija izzog no mašinas lietišķos pierādijumus.
  Tas liecina,tikai par vainīga Jura Lauzuma piesegšanu un parāda cilvēciskumu,tiesiskumu un visatļautību Ogres Pašvaldības policijā.
 • magone

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl