Tuvākajos gados Kurzemē plāno atjaunot valsts reģionālos autoceļus vismaz 230 kilometru garumā

0 Komentāru
Tuvākajos gados Kurzemē plāno atjaunot valsts reģionālos autoceļus vismaz 230 kilometru garumā
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Valsts reģionālo autoceļu būvniecības plāns līdz 2027. gadam paredz pakāpenisku reģionālo autoceļu pārbūvi, tostarp Kurzemē vismaz 230 kilometru garumā, trešdien, 6. oktobr pauda satiksmes ministrs Tālis Linkaits un VSIA “Latvijas valsts ceļi” vadība, iepazīstinot ar plānotajiem darbiem Kurzemes pašvaldību pārstāvjus.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits uzsver, ka “mērķtiecīgi ieguldot līdzekļus valsts autoceļos”, iepriekšējo divu gadu būvdarbu sezonas bijušas labākās kopš neatkarības atjaunošanas. Pēdējā gada laikā sliktu reģionālo ceļu īpatsvaru ir izdevies ievērojami samazināt. Ceļu sakārtošanas turpināšanas nolūkā loģisks solis ir mērķtiecīga plānošana un konsultācijas ar pašvaldībām, lai kopīgi vienotos par darba prioritātēm un attiecīgi plānotu valsts finansējumu reģionālo ceļu atjaunošanai.

Plānojot primāri atjaunojamos reģionālo ceļu posmus, tiks ņemta vērā satiksmes intensitāte, ceļa loma pārrobežu savienojumu nodrošināšanā, bet visbūtiskāk – vai šie ceļu posmi savieno valstspilsētas, vai novadu administratīvos centrus savā starpā, informēja VSIA “Latvijas valsts ceļi”.

Starp primāri atjaunojamiem reģionālajiem autoceļiem laikā līdz 2027. gadam Kurzemē ir, piemēram, autoceļš “P128” Sloka–Talsi, reģionālā autoceļa “P111” Ventspils-Grobiņa posms no Kuldīgas pagrieziena virzienā uz Ventspili un “P127” Talsi-Upesgrīva, kā arī P105 Saldus -Ezere, “P108” Kuldīga – Saldus un “P114” Ilmāja – Priekule – Lietuvas robeža. Turklāt vairākos no šiem objektiem darbi sāksies jau nākamajā gadā. Tas būtiski, lai iedzīvotāji varētu ērti pārvietoties starp novadu centriem, tiktu stimulēta teritoriju attīstība, kā arī uzņēmējiem būtu iespēja saglabāt un veidot jaunas darba vietas.

Šogad vērienīgi būvdarbi veikti vairākos reģionālo autoceļu posmos Kurzemes reģionā. Būvdarbi notika un turpinās vēl vairākos posmos Kuldīgas apkārtnē. Augustā pabeigta seguma atjaunošana uz reģionālā autoceļa P120 Talsi-Stende-Kuldīga septiņu kilometru posmā no Kuldīgas Talsu virzienā. Bet pie tilta pār Ventu uz Kuldīgas apvedceļa (P118) kilometru garā posmā un nepilna kilometra posmā uz reģionālā autoceļa P108 Ventspils-Kuldīga-Saldus notiek ceļa segas pārbūve.

Savukārt virzienā uz Saldu uz reģionālā autoceļa “P108” Ventspils–Kuldīga–Saldus atjauno asfaltbetona segumu posmā no Kuldīgas līdz Ēdas dzirnavām (59,38–70,28 kilometrs.). Segums atjaunots arī uz Kuldīgas apvedceļa. Tāpat notikuši būvdarbi citos autoceļu posmos.

Tuvākajā laikā valsts reģionālo autoceļu tīkla būvniecības plānu iecerēts apspriest arī Latgales, Vidzemes, Rīgas un Zemgales plānošanas reģionu Attīstības padomes sēdēs, kur piedalās reģiona pašvaldību vadītāji.

Sākotnējais valsts reģionālo autoceļu tīkla būvniecības plāns līdz 2027. gadam paredz, ka būvdarbi veicami uz valsts reģionālajiem autoceļiem apmēram 1360 kilometru kopgarumā, tai skaitā paredzot 183 kilometru grants autoceļu posmu asfaltēšanu. Satiksmes ministrijai nākamā gada budžetā ir piešķirti papildus 57,7 miljoni eiro, kas tiks investēti reģionālo ceļu būvniecībā, plānojot autoceļu pārbūves darbus aptuveni 280 kilometru garumā visā Latvijā

Savukārt 2021.-2023. gadā investīcijas no valsts budžeta paredzētas pusei  no šajā plānā identificētajiem valsts reģionālajiem autoceļiem. Kopumā papildu nepieciešamais finansējums kvalitatīva valsts reģionālo autoceļu tīkla veidošanai līdz 2027. gadam ir 358 miljoni eiro.
0 Komentāru