Tuvākajos gados jaunu mājokli varētu nopirkt 11% iedzīvotāju, secināts bankas pētījumā

0 Komentāru
Tuvākajos gados jaunu mājokli varētu nopirkt 11% iedzīvotāju, secināts bankas pētījumā
Foto: LETA

Rīgā mājokļi ir daudz pieejamāki nekā Viļņā vai Tallinā, algas Latvijā aug straujāk nekā nekustamo īpašumu cenas, bet sev māju vai dzīvokli nopirkt gatavo joprojām ir ļoti maz – tas secināts ekonomistu pētījumā.

Aptaujas rāda, ka par spīti šķietami labvēlīgajai ekonomiskajai situācijai un zemajiem kredītprocentiem, tuvākajos gados jaunu mājokli sev cer nopirkt tikai katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs. Iemesli tam esot dažādi – sākot no nesamērīgi augstām dzīvokļu cenām un beidzot ar vienkāršu pircēju izvēlību.

Swedbank finanšu institūta direktors Reinis Jansons saka: “Lielai daļai cilvēku, kas ir gatavi pirkt īpašumu, tas īpašums vienkārši tirgū nav pieejams tāds, kādu viņi vēlētos. Tas rada mazo darījumu apjomu, jo cilvēki nevar atrast to, ko viņi meklē.”

Starp iemesliem esot minama arī ēnu ekonomika – bankas kredītus var izsniegt tikai tiem, kas spēj pierādīt savus ienākumus ar dokumentiem. Jāpiebilst, ka vispopulārākais pirkums nekustamo īpašumu tirgū Latvijā joprojām ir dzīvoklis padomju laika sērijveida mājā.

0 Komentāru