Tuvākajās dienās ugunsbīstamība mežos sasniegs augstāko pakāpi

0 Komentāru
Tuvākajās dienās ugunsbīstamība mežos sasniegs augstāko pakāpi
LETA

Pavasarī vien dzēsti jau vairāk nekā 300 ugunsgrēku, un sausais un karstais laiks draud ar liesmu arvien lielāku izplatīšanos. Turklāt laikapstākļu pētnieki brīdina – pat ja laiks kļūs vēsāks, lietus tik un tā būs par maz, lai ugunsgrēkus novērstu. Tādēļ dabas draugi aicina, dodoties atpūtā pie dabas, būt īpaši piesardzīgiem.

Šogad līdz maija beigām Latvijā bija reģistrēti jau 366 meža ugunsgrēki, 90 no tiem valsts mežos. Kā izrādās, karstais laiks iedvesmo arī neprāšus. Trešdaļa no tiem jeb 34 ugunsgrēki bijuši tīšuprāt aizsākti.

Tagad Latvijas mežos jau izsludināta otrā augstākā ugunsbīstamības klase, tādēļ eksperts aicina ievērot īpašu piesardzību.

Šis ir ugunskuru kurināšanai pats nepiemērotākais laiks – to nevajadzētu darīt pat īpaši ierādītajās vietās. Ļoti piesardzīgiem būtu jābūt arī pīpmaņiem.

“Vajadzētu nesmēķēt, vai ja tiešām nevar nesmēķēt, tad nest līdzi savu personīgo pelnu trauku, nodzēst cigareti pelnu traukā, ko Francijā piekopj starp citu,” norāda Kaspars Riže, LVM vecākais meža eksperts.

Mežu bieds ir arī motociklisti un kvadriciklisti, kas grib pārbaudīt, cik skarbos apstākļos braucamrīks kustēsies, tādēļ izbraukā mežu stigas. Problēma ir tāda, ka no slodzes izpūtējs sakarst un aizdedzina sauso zāli vai brikšņus. Tādēļ dabas draugi aicina – ja esat mežā, nekādā gadījumā nebrauciet nost no ceļa

Foto

Meteorologi neko labu mežiem nesola. Maijs bija netipiski silts un sauss, tādēļ jau tuvākajās dienās ugunsbīstamība Latvijas mežos sasniegs visaugstāko, piekto klasi. Vislielākā varbūtība, ka izcelsies ugunsgrēki ir Ziemeļvidzemē – tai kaimiņos Igaunijas pierobežā liesmas šogad jau pamatīgi paplosījušās. Un kaut arī jau nedēļas nogalē gaidāms vēsāks laiks, tas sev nenesīs līdzi pietiekami daudz lietus, lai ugunsbīstamību novērstu.

Saskaņā ar meteorologu novērojumiem visa šī vasara būs mazliet siltāka nekā ierasts.

Video

0 Komentāru