Tuvākajā laikā publiskās vietās būs sastopamas jaunas reklāmas Covid-19 drošības pasākumu ievērošanai

0 Komentāru
Tuvākajā laikā publiskās vietās būs sastopamas jaunas reklāmas Covid-19 drošības pasākumu ievērošanai
PAULA ČURKSTE, LETA

Tuvākajā laikā Latvijā publiskās vietās parādīsies jaunas reklāmas Covid-19 drošības pasākumu ievērošanai, otrdien, 12. oktobrī, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēdē sacīja Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs Rihards Bambals.

Šodien apakškomisijas deputāti uzklausīja jauno departamenta vadītāju Bambalu, kurš savus pienākumus pilda nedaudz ilgāk kā mēnesi. Sēdes darba kārtībā bija valsts stratēģiskās komunikācijas mehānisma darbības aktualitātes.

Bambals atklāja, ka pavisam drīz publiski būs redzamas jaunas reklāmas drošības pasākumu ievērošanai. Viņš stāstīja, ka pērn ziemā bija šāda kampaņa, kuras mērķis bija aicināt ievērot fizisko distancēšanos, atgādinot, ka toreiz vakcīnas pret Covid-19 vēl nebija pieejamas. Tomēr tagad, kad vakcīnas ir pieejamas – Valsts kanceleja ar kampaņu iedzīvotājus plāno aicināt vakcinēties.

Iedzīvotājus aicinās vakcinēties ar tādiem saukļiem kā “Visi vakcinēti – visi pasargāti. Vakcinēsimies. Samazināsim klātienes kontaktus.” un “Mēs visi karojam ar Covid-19, nevis cits ar citu. Izvēle ir mūsu rokās.”.

Tāpat tuvākajā laikā sagaidāms jauns vienotais valsts sociālais dizains informējot par dažādām prasībām, kas saistītas ar Covid-19. Zīmes vēstīs par to, kā uzvesties skolā, darba vietā, valsts iestādē, sabiedriskajā transportā un citviet. Bambals teica, ka šī esot tuvākajā mēnesī viena no lielākajām prioritātēm, piebilstot, ka šādas zīmes lēnām jau tiek ieviestas.

Stāstot par sevi, Bambals atklāja, ka viņam ir 11 gadu pieredze valsts pārvaldē, iepriekš viņam strādājot ārlietu resorā. Viņš sešus gadus nostrādājis Ārlietu ministrijā un pēdējos piecus gadus strādājis NATO galvenajā štābā Briselē. Viņam ir pieredze strādājot ar jautājumiem par hibrīdo apdraudējumu, kā arī stratēģiskās komunikācijas jautājumiem. Bambals teica, ka pārzina vairākas svešvalodas un ir ieguvis doktora grādu politikas zinātnē.

Viņš teica, ka līdz šim ir novērojis, ka pēdējo pusotru gadu Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departaments ir bijis aizņemts galvenokārt ar vienu no uzdevumiem – atbalsta sniegšanu krīzes komunikācijā un koordinācijā, tomēr, viņaprāt, nepieciešams pievērsties arī pārējiem.

Kopumā departamentam esot piecas prioritātes – koordinācijas modeļa izstrāde un ieviešana, starptautiskā sadarbība, sabiedrības izturētspējas veidošana, zināšanu veidošana un stratēģiskās komunikācijas spēju attīstīšana.

Jaunais departamenta vadītājs arī skaidroja, ka dezinformācija un maldinoša informācija bieži tiek izmantoti kā sinonīmi, tomēr tas esot nepareizi. Dezinformācija ir nepatiess vai maldinošs saturs, kuru izplata ar nolūku maldināt vai gūt ekonomisku vai politisku labumu, un kas var radīt kaitējumu sabiedrībai. Savukārt maldinoša informācija ir nepatiess vai maldinošs saturs, kas tiek izplatīts bez kaitīga nodoma, lai gan sekas joprojām var būt kaitīgas, piemēram, ja cilvēki labticīgi dalās ar nepatiesu informāciju ar draugiem un ģimeni.
0 Komentāru