Turpmāk taksometriem par iebraukšanu Vecrīgā būs jāmaksā

Komentāri

Rīgā ierobežos taksometru iebraukšanu Vecrīgā. Uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar pasažieru pārvadāšanu par iebraukšanu Vecrīgā būs spiesti maksāt, pretējā gadījumā taksometru licences tiks atņemtas. Tādā veidā iecerēts mazināt taksometru skaitu pilsētā.

Pavisam drīz taksometri, kuri uzņem vai izlaiž klientus Vecrīgā tiks aprīkoti ar īpašu atšķirības zīmi, kas vēstīs, ka konkrētais taksometrs ir tiesīgs veikt darbību Vecrīgā. Lai saņemtu atļauju iebraukšanai Vecrīgā pārvadātājam būs noteikta gada nodeva 300 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašvaldībai ir iespēja noteikt kurā vietā tās teritorijā atrodas taksometru stāvvietas. Vecrīgā tādas ir divas un līdz šim paši taksometru vadītāji ar savām metodēm ir cīnījušies par iespēju šajās stāvvietās strādāt.

Līdz šim sabiedrība ir dzirdējusi par takšu kariem, kad savstarpējās cīņās par klientu tiek pārdurtas taksometru riepas, izsisti stikli vai notiek fiziska izrēķināšanās. Pašvaldība nosakot iebraukšanas maksu cer ierobežot taksometru skaitu, kuri iebrauks Vecrīgā.

Mazie taksometru uzņēmumi, pašvaldības lēmumu komentēt nevēlas, savukārt lielie tirgus spēlētāji pret šādu iebraukšanas maksu Vecrīgā, neiebilst.  Rīgā ar taksometru pārvadājumiem nodarbojas vairāk nekā 600 uzņēmumi un it vairāk nekā 2000 taksometru, kaut pietiktu ar 800. Tomēr neraugoties uz to, taksometru kompānijas uzskata, ka godīgāk būtu ieviest diferencētu maksu.

Taksometru iebraukšanu Vecrīgā uzraudzīs SD kontroles dienests. Ja nebūs attiecīgā atļauja, kompānijai draud naudas sods un pasažieru pārvadāšanas licences anulēšana. Par iebraukšanu Vecrīgā Iekasētā nauda tikšot novirzīta ielu infrastruktūras attīstībai. Paredzams, ka noteikumi stāsies spēkā vēl šogad.

Skaties video!

Lasi vēl