Komentāri

Sperts vēl viens solis pretī rindu mazināšanai uz vietām bērnudārzos. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) jaunākā iniciatīva paredz, ka pašvaldībām būs jāsedz arī to vecāku izdevumi, kuru bērns spiests apmeklēt citā pašvaldībā esošu privātu pirmsskolas izglītības iestādi.

Pašvaldību savienībā uzver, ka jaunā kārtība palielinās vietvaru izdevumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Garākās rindas uz vietām bērnudārzos ir Rīgā un Pierīgā. Mārupē augusta beigās atklāja jaunu pašvaldības dārziņu. Rindu pavisam likvidēt neizdevās – uz vietu Mārupes pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē gaida aptuveni 300 vietējo bērnu. Līdzīga situācija ir arī citur Pierīgā. Pašvaldību lietu ministrijā ir ideja, kā mazināt rindas. Proti, vietvarām būs jāsedz vecāku izdevumi, ja viņu bērns spiests apmeklēt citā pašvaldībā esošu privātu pirmsskolas izglītības iestādi. Tātad, ja Ādažos nebūs vietas ne privātā, ne pašvaldības dārziņā un vecāki savu bērnu palaidīs privātā dārziņā Rīgā, par to būs jāmaksā Ādažu pašvaldībai.

Tāpat pašvaldībām būs pienākums publicēt privāto dārziņu izdevumu tāmes. Tas tāpēc, lai vienkopus būtu informācija gan par dārziņa izmaksām, gan par atbalsta apjomu.

Nereti bijušas situācijas, kad vecāki nezina, par ko maksā. Parasti rēķinā, ko saņem vecāki, ir norādīta summa, ko sedz pašvaldība, un starpība, kas ir jāapmaksā bērnu vecākiem, bet netiek atšifrēts, par kurām izdevumu pozīcijām ir jāmaksā vecākiem.

Pagaidām nav zināms, vai jaunā kārtība spēs būtiski mazināt rindas uz vietām dārziņos.

Par regulējuma maiņu vēl būs jālemj valdībai.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl