Turpmāk par ģērbšanos militārā formā cilvēkus varēs sodīt ar 2000 līdz 20 000 eiro sodu

19 komentāri

Aizsardzības ministrija rosina ieviest daudz bargākus sodus par armijas formastērpu un atšķirības zīmju nepamatotu nēsāšanu. Šādi amatpersonas cer nodrošināties pret tā saucamo “zaļo cilvēciņu” iespējamām provokācijām. Taču labiem nodomiem bruģētie likuma grozījumi izraisījuši lielu neizpratni – makšķernieki, mednieki un pat sēņotāji raizējas, vai soda sankcijām netiks pakļauti visi, kas uzvelk kamuflāžas tērpu.

Aizsardzības ministrijas sagatavotie labojumi likumos paredz, ka par karavīra formastērpa vai tā sastāvdaļu prettiesisku izmantošanu varēs piemērot naudas sodu. Fiziskajām personām tas būs līdz divtūkstoš eiro, bet juridiskajām personām – līdz 20 tūkstošiem eiro. Līdzīgs sods paredzēts arī par Zemessardzes atšķirības zīmju prettiesisku valkāšanu.

Lai gan iepriekš neviens nav sodīts par neatļautu formas nesēšanu, nepieciešamību bargāk sodīt Aizsardzības ministrijā pamato ar iespējamām provokācijām.

Ministrijas sagatavotos priekšlikumus jau sākuši skatīt Saeimas deputāti. Vairāki deputāti no parlamenta tribīnes gan pauda viedokli, ka likumprojekts ir uzrakstīts pavirši.

Tikmēr Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Seržants akcentē, – sēņotāji, makšķernieki, mednieki un citi, kas valkā kamuflāžas tērpu, var neuztraukties – viņus nesodīs. Tāpat deputāts piebilda, ka likumprojektos būs jāveic vairāki juridiski precizējumi, par kuriem paredzēts spriest pat līdz vēlam rudenim.

TOP komentāri

 • zaldats
  +3 +3 0

  zaldats

  Nu bet .Kaut kā jau jāpamato deputātiem ,par ko sa;nem algas.Tad nu redz .Strādā .Armijas formas tērps skaitās tikai tad ,ja ir zīmotnes,atšķirības zīmes.Ja to nav ,tad tas ir vienkārši apģērbs.Un nav svarīgi kādā krāsā tas ir.Tāpat tas ir ar cepurēm.Ja nav zīmotnes-kokardes ,tad tā ir vienkārši cepure.Deputātu kungi ,jau laikam drīz pilnīgā marasmā iekritīs.Aiz nav ko darīt.Varbūt armijas parauga zābakus arī nedrīkst nēsāt?
 • Atītis
  +3 +3 0

  Atītis

  Vajadzētu nodefinēt,kas slēpjas aiz vārdiem-armijas formas tērps.
  Ar zīmotnēm,vai bez?Ar regālijām...jeb vienkārši komuflāžas tērps?
  Un ja man armijas krekls mugurā un apenes kājās,vai tas arī ir ;;;armijas tērps;;;?
 • Einārs M
  +2 +2 0

  Einārs M

  Tātad es uzvelktu trenniņbikses vainu zaļā kamoflāžā vai smilškrāsas kamoflāžā un dodos skriet ,pie manis pieskries musars un tagad šaus augšā sodu?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl