Turpmāk par atsevišķu amatpersonu vakcināciju lems tikai valdība

0 Komentāru
Turpmāk par atsevišķu amatpersonu vakcināciju lems tikai valdība
VALSTS KANCELEJA

Pēc Veselības ministrijas (VM) ierosinājuma valdība otrdien lēma, ka turpmāk par atsevišķu konkrētu amatpersonu vakcinēšanu nacionālās drošības interesēs un valsts varas darba nodrošināšanai atklātās sēdēs atbilstoši apstiprinātam sarakstam lems Ministru kabinets.

Kā aģentūru LETA informēja VM pārstāve Sintija Gulbe, par dažādās nozarēs strādājošo cilvēku vakcinācijas prioritātēm uz nozaru ministriju priekšlikumu pamata arī lems Ministru kabinets, jo šādi lēmumi nevar būt VM kompetencē.

Vienlaikus valdība precizēja kārtību, kādā notiks prioritāro grupu vakcinēšana – ja kādā no grupām netiks sasniegts iepriekš plānotais pieprasījums, līdztekus vakcinēt sāks nākamo grupu, dodot priekšroku tām profesijām, kas nodrošina darbu klātienē.

VM līdz šim un arī turpmāk sniegs atzinumu par vakcinācijas prioritātēm, balsoties uz pierādījumiem par vakcīnu iedarbīgumu uz nāves gadījumu skaita samazināšanu riska grupās.

Kā ziņots, valdības sēdē arī nolemts vakcinējamo personu grupu secību precizēt, nosakot, ka 4.grupā vienlaikus ar senioriem 60 līdz 69 gadu vecumā vakcinēs pirmsskolas izglītības iestāžu, speciālo un citu izglītības iestāžu pedagogus un darbiniekus, kas strādā klātienē un nonāk ciešā kontaktā ar bērniem.

Lasi vēl: 

0 Komentāru