Turpmāk ne visi vienas ģimenes bērni varēs mācīties vienā skolā

2 komentāri

Tikko stājušies spēkā jauni Rīgas domes noteikumi, kas mainījuši ierasto kārtību, kādā bērni tiek uzņemti skolās. Turpmāk ne visi bērni no vienas ģimenes turpmāk varēs mācīties vienā mācību iestādē, turklāt mainījies arī teritoriālais iedalījums, ko ņem vērā, komplektējot jaunas klases.

Rīgas domes noteikumi par bērnu uzņemšanu 1. klasē paredz, ka vairākām skolām mainījušās mikrorajonu robežas. Visvairāk tas skars Rīgas centrā esošās un populārākās skolas. Piemēram, pamatskolai Rīdze un Rīgas Zālīša sākumskolai nākušas klāt vairākas ielas. Tas nozīmē, ka skolu vadībai būs jāuzņem vairāk bērnu, kuri šajās ielās deklarēti. Piemēram, skolā Rīdze tagad ir divas 1. klases, bet rindā uz šo skolu gaida 300 bērni. Ja vēl pirms dažiem gadiem skolā rindas kārtībā varēja tikt bērni arī no citiem Rīgas mikrorajoniem, nākamajā mācību gadā šo bērnu māsas un brāļus uzņemt nebūs iespējams.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā Rīgā ir 117 skolas, taču mikrorajonu robežas palielinājušās tikai dažās. Kuras skolas skar izmaiņas, vecāki var uzzināt skolā, kurā bērns pieteikts. Vecāku uzdevums ir to pašiem noskaidrot, jo pastāv liela varbūtība, ka bērnam, ņemot vērā deklarācijas principu, būs cita, ne vecāku iepriekš paredzētā skola.

Tāpat vecākiem, saņemot vēstuli no skolas, ka bērns ticis 1. klasē, 15 dienu laikā būs jāatbild, vai atvase tiešām ies uz šo izglītības iestādi. Šādas vēstules skolas izsūtīs jūnija sākumā. Ja atbilde no vecākiem netiks saņemta, topošais pirmklasnieks tiks svītrots no šā saraksta.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Vivita
  +1 +1 0

  Vivita

  Dome nespēj nodrošināt skolu, tad, lai maksā kā pirmskolās līdzmaksājumu provatajai!!
 • IB
  0 0 0

  IB

  Un tas ir normāli! Ja mani divi bērni iet vienā skolā un tagad rudenī trešais jālaiž citā skolā???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl