Turpmāk Latvijas skolās vairs nedrīkstēs apvienot 7.-9. klases bērnus vienā

Komentāri

Lai arī uzmetums skolotāju algu modelim ir tapis, taču izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis vēl nesaka, cik skolotāji nākamajā gadā saņems. Noslīpēto algu reformu ministrija galdā liks pēc 25. aprīļa, kad arī tiks sāktas diskusijas ar iesaistītajām pusēm. Tomēr atsevišķas modeļa detaļas ministrs atklāja jau trešdien, 6. aprīlī.

“Jaunais pedagogu algu reformu modelis, uzmetums ir gatavs. Es tam ne pārāk ticu, jo tas izskatās pārāk labs,” sacīja Šadurskis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai palielinātu skolotājiem algas, nepietiks ar reformas īstenošanai šogad atvēlētajiem deviņiem un nākamajā gadā – 27 miljoniem eiro. Tādēļ nauda tiks meklēta arī sistēmas iekšienē, sakārtojot skolu tīklu, neslēpa Šadurskis. Piemēram, nebūs atļautas apvienotās 7. līdz 9. klases, un lielākas mērķdotācijas saņemšanai katrā no tām būs nepieciešami vismaz septiņi bērni.

“Attiecībā uz 7.-9. klašu posmu acīmredzot viena otra pamatskola pārvērtīsies par sākumskolu, viena otra izglītības iestāde tiks slēgta. Mūsu bērni ir pelnījuši mācīties kopā ar saviem vienaudžiem. Ir bijuši gadījumi, kur 7. klases bērns, beidzot nonācis normāla lieluma klasē, viņš sajūtas, – paldies Dievam, es neesmu viens tāds pasaulē, jo visu laiku es mācījos ar cita vecuma bērniem,” sacīja ministrs.

Patlaban Latvijā ir 12 skolas, kurās 7. līdz 9. klasē mācās mazāk nekā 10 bērnu. Ministrs neslēpj – būs skolotāji, kas paliks bez darba. “Bieži vien tas velns ir daudz melnāks nekā to mālē, bet, protams, viena daļa pedagogu atstās sistēmu,” pauda ministrs.

Foto

Pirmspensijas vecuma skolotājiem līdz vecuma pensijas saņemšanai plānots maksāt pabalstu, bet gados jaunākiem bez darba palikušajiem – pārkvalificēties, stāstīja ministrs.

Trešdien direktori vienojās ar ministru diskusijas par modeli nesākt, taču pirmās bažas jau bija dzirdamas. Piemēram, Krustpils novadā plāni 7. līdz 9. klasēm rekomendēt minimālo skolēnu skaitu skaršot trīs skolas, stāstīja pašvaldībā.

Skaties video un uzzini vairāk!

Lasi vēl