Turpmāk jūrmalniekiem par pilsētas sabiedrisko transportu nav jāmaksā

0 Komentāru

Jūrmalas iedzīvotājiem šīs mēnesis sākās ar ļoti labu ziņu. Turpmāk ikviens Jūrmalā deklarētais vai arī iedzīvotājs, kuram pieder īpašums pilsētā, drīkst Jūrmalas sabiedriskajā transportā braukt ar 100% atlaidi, kas būtībā ir braukšana bez maksas.

Iebildumi pret šādu kārtību gan ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM).

Turpmāk jūrmalniekiem būs īpaši jāpiepūlas, lai pilsētas sabiedriskajā transportā viņi varētu braukt “par zaķi”. Tas vienkārši nav iespējams, jo visiem deklarētajiem jūrmalniekiem un iedzīvotājiem, kuriem pieder nekustamais īpašums Jūrmalā, pilsētas sabiedriskais transports ir ar 100% atlaidi jeb bez maksas.

Neatkarīgi no tā biļete pēc iekāpšanas transportā ir jāpaņem. Tas ir iespējams, kad ir izņemta jūrmalnieka karte. Minētās kartes steidz saņemt ļoti daudz jūrmalnieku. Tostarp arī Ilmārs Roķis izmanto izdevību, plati smaidot, vēlas iegūt jūrmalnieka karti.

Jūrmalniece Jūlija domā, ka bezmaksas transports uzlabos dzīvi ļoti daudziem pilsētniekiem.

Jūlija
jūrmalniece

Vispār ļoti labi, ka mūsu pilsētā ir piedāvājums tāds. Ne tikai pensionāri un invalīdi, mums Jūrmalā ir daudz cilvēku, kuriem tas vajadzīgs.

Pilsētas domes lēmums pilsētniekus pārvadāt ar 100% atlaidi pašvaldības budžetā prasīs aptuveni papildu 670 000 eiro.

Pašvaldība aprēķinājusi, ja šādā veidā Jūrmala piesaistīs kaut vai tikai 1000 deklarētu papildu pilsētnieku, izdevumi atmaksāsies papildu ienākuma nodokļu veidā. Taču galvenais esot panākt, ka pilsētnieki var pārvietoties un atrast darbu kaut vai pilsētas otrā galā.

Gundega Osa
Jūrmalas domes attīstības pārvaldes vadītāja

Atvieglojumu mērķis ir veicināt cilvēku mobilitāti Jūrmalas pilsētas robežās, veicināt to, ka cilvēki atrod darbu Jūrmalā, jo Jūrmalā ir grūti atrast darbiniekus. Vēlamies, lai cilvēki vairāk strādā Jūrmalā.

Tikmēr iebildumi pret šo kārtību ir VARAM. Ministrijas ierēdņi gan vairāku nedēļu laikā tā arī neatrada laiku, lai to paskaidrotu plašāk, vien rakstveidā norādīja, ka pilsētai nevajadzētu atbalstīt pilsētniekus darba spējas vecumā, ja tie nav trūcīgi.

LNT uzrunātie iedzīvotāji savos uzskatos vēl svārstās, taču uzskata, ka ir pelnījuši transportu bez maksas.

“Bet vai tad mēs nodokļus nemaksājam? Tātad esam samaksājuši par to braucienu. Tie, kas strādā, arī maksā nodokļus,” norāda jūrmalniece Ligita.

Realitātē bezmaksas sabiedriskais transports vai arī, kā pašvaldībās to dēvē, transports ar 100% atlaidi, ir ieviests vairākās pilsētās Latvijā. Lai nebūtu jācīnās ar VARAM, pašvaldības nosaka garu sarakstu ar pilsētniekiem, kuri var izmantot braukšanas 100% atlaidi.

Rēzeknē un arī Siguldā ir garš saraksts ar iedzīvotājiem, kuri drīkst braukt ar sabiedrisko transportu bez maksas. Rēzeknē saraksts ir tik plašs, ka 75% no visiem pilsētniekiem nemaksā par braucienu pilsētas transportā. Tikmēr situāciju uzraugošajā ministrijā vien norāda, ka svarīgi, lai katrs, kurš saņem atlaidi, ir kaut kādā veidā attaisnojams vai nabadzīgs, jo atlaides nepienākoties pārtikušiem un nodarbinātiem ļaudīm.

0 Komentāru