3 komentāri

Lai pateiktos valsts iestāžu darbiniekiem par palīdzību atrisināt kādas situācijas, iedzīvotāji līdz šim nesuši ziedus, pašceptas kūkas, šokolādes un konfektes. Šādi šķietami sīkumi var kompromitēt un mest ēnu pār amata pienākumu godprātīgu pildīšanu, paredz Valsts kancelejas izstrādātais ētikas kodekss, kurā likts akcents uz interešu konfliktu un lobēšanas novēršanu.

Lai arī neviens likums nedefinē ziedus kā kukuli, valsts pārvaldes darbinieku jaunajā ētikas kodeksā ir rosināts, piemēram, nepieņemt no iedzīvotājiem pārmērīgus ziedu pušķus. Tie gan nav definēti pēc cenas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Alvils Strīķers, KNAB Politikas plānošanas nodaļas vadītājs:

Ētikas un morāles pārkāpšanas risks pastāv, un sabiedrības uztveres ietekmēšanas risks arī pastāv. Publiskās vietās, kur visi to redz, tiek pasniegtas konfektes vai ziedi, radot priekšstatu citiem apmeklētājiem, ka šādi tiek ietekmēta amatpersona.

Valsts iestāžu pakalpojumu saņēmēji situāciju vērtē atšķirīgi.

Foto

Natālija, valsts iestādes apmeklētāja:

Es uzskatu, ka tas ir pilnīgi normāli. Ja man patīk, kāpēc es nevaru uzdāvināt vai iedot konfekšu kārbu vai šokolādi?

Irīna, valsts iestādes apmeklētāja:

Man par manu darbu nenes konfektes. Katram ir jādara savs darbs, un nebūtu jāgaida papildu samaksa par to darbu, par kuru saņem algu.

Tikmēr Valsts ieņēmumu dienests gan neredz jēgu jaunam ētikas kodeksam. Viņu pašu iekšējie noteikumi jau tā pietiekami skaidri liedz pieņemt jebkādas dāvanas, atlaides, izklaides piedāvājumus, labvēlības vai pateicības izpausmes.

Video

TOP komentāri

 • Mrii
  0 0 0

  Mrii

  Cakar kā reiz pa TV stastīja, ka VID darbinieki esot deklarējuši iespaidīgad naudas summas, kuras kā dāvinājums saņemras no radiem.... tad ieviešiet kodeksā arī punktu, ja TU STRĀDĀ VALSTS VAI PAŠVALDĪBAS IESTĀDĒ-TU NEDRĪKSTI PIEŅEMT DĀVANAS NO RADIEM!!!...
 • ?
  0 0 0

  ?

  Es saprotu, ka lielas dāvanas pieņemt nav ētiski vai arī pieņemt jebkādas dāvanas pirms pakalpojuma saņemšanas. Bet kāds ļaunums no tā, ka tev par palīdzību uzdāvina mazu šokolādīti? Tas sniedz prieku gan saņēmējam, gan devējam. Vai veca gadagājuma pacients nevar dāvināt šokolādi ārstam, lai izteiktu, cik daudz viņam nozīmējis šis kontakts, sniegtā uzmanība? Vai students nevar pateikties par īpašu pasniedzēja atbalstu, atsaucību? Varbūt labāk vispār nevienam neko nedāvināt - ne ģimenē, ne draugu lokā? Ja nu kāds pārprot... Interesanti, ka aizliedz sīkas dāvanas, bet tai pat laikā liela apmēra kukuļdošana plaukst un zeļ.
 • ;)
  0 0 0

  ;)

  lai nu kurš teiktu, bet vidam jau nu nevajadzēja plātīties ar savu ētikas kodeksu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl