Komentāri
Turpmāk bezdarbnieka pabalstu nevarēs saņemt, ja persona būs nodarbināta citā valstī
FOTO: Flickr

Labklājības ministrija (LM) plāno likumu Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam papildināt ar nosacījumu, ka bezdarbnieka pabalsta izmaksu izbeigs, ja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) konstatēs, ka pabalsta saņēmējs ir nodarbināts citā valstī, informēja LM pārstāve Marika Kupče.

Ja VSAA konstatēs, ka pabalsta saņēmējs ir nodarbināts citā valstī, tad bezdarbniekam šādos gadījumos nebūs tiesību saņemt bezdarbnieka pabalstu, norādīja Kupče.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat plānots, ka turpmāk apbedīšanas pabalstu bezdarbnieka nāves gadījumā varēs pieprasīt īsāku laiku – sešus mēnešus līdzšinējo 12 mēnešu vietā. LM uzsvēra, ka vienāds termiņš visu pabalstu pieprasīšanā atvieglos pabalstu pieprasīšanu. Turklāt sešu mēnešu periods ir pietiekoši ilgs laiks, lai cilvēks varētu pagūt pieprasīt likumā noteiktos pabalstus, uzsvēra Kupče.

Lai nodrošinātu tiesiskās paļāvības principa ievērošanu, paredzēts, ka minētās izmaiņas stāsies spēkā 2017.gada 1.janvārī.

Atbilstoši VSAA statistikas datiem 2014.gada deviņos mēnešos bezdarbnieka pabalstu vidēji mēnesī saņēma 36 897 cilvēki. Piešķirtā pabalsta vidējais apmērs ir 280,49 eiro, pabalstu saņēmēju vidējais vecums ir 40,18 gadi, savukārt vidējais pabalsta saņemšanas ilgums ir 4,6 mēneši.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl