Turpinās strīds starp Salaspils pašvaldību un VARAM

0 Komentāru

Salaspils dome vērsusies Satversmes tiesā, apstrīdot Vides aizsardzības un reģionālas attīstības (VARAM) ministra Kaspara Gerharda rīkojumu mainīt domes komiteju sastāvu un pārmet ministram dubultmorāli, līdzīgā situācijā atšķirīgi lemjot par Salacgrīvas pašvaldību, kur saimnieko viņa partijas biedrs.

Tikmēr ministrija draud ar Salaspils domes atlaišanu.

Pēc pašvaldību vēlēšanām šovasar ministrs Kaspars Gerhards vairākās vietvarās, piemēram, Salaspilī un Jūrmalā, atcēla lēmumus par komiteju ievēlēšanu. Ministrijas ieskatā, tajās ir pārāk maz opozīcijas deputātu, tādējādi tie nevar piedalīties lēmumu sagatavošanā.

Salaspils novada domes vadība gan uzskata, ka ministrijai nav taisnība. Tā vērsusies Satversmes tiesā, prasot atcelt Gerharda rīkojumu.

Raimonds Čudars
Salaspils mērs (Vienotība)

Likums ministram dod pilnvaras attiecībā uz saistošajiem noteikumiem un iekšējiem un ārējiem normatīviem. Ministrs šobrīd savā rīkojumā ir apgalvojis, ka ministram ir tiesības pēc būtības atcelt jebkuru pašvaldības lēmumu. Arī politisku, jebkuru. Tā gan ir ļoti liela konstitucionālā uzdrīkstēšanās.

Čudars ministram pārmet dubultmorāli, – Salaspils domes lēmums par komiteju ievēlēšanu atcelts, bet Saulkrastos, kur saimnieko Nacionālās apvienības biedrs Ervīns Grāvītis, – nē.

Raimonds Čudars
Salaspils mērs (Vienotība)

Tas, kas man visvairāk tracina, piedodiet, ir politiska pieeja šim jautājumam, šķirojot pašvaldības savējās un ne savējās. Un to es nevaru ciest!

Saulkrastu domes deputāts Normunds Līcis, kurš ievēlēts no “Vienotības” saraksta, bet tagad no partijas izstājies, stāsta, ka vairākkārt aicinājis ministriju atcelt komiteju ievēlēšanu arī Saulkrastos. Taču ministrija tik radikāli nelēma, vien aicināja domes vadību ievērot komitejās proporcionalitāti.

Normunds Līcis
Saulkrastu domes deputāts

Acīmredzot ministrs izmanto atšķirīgu pieeju saviem draugiem un paziņām, un partijas biedriem. Un atšķirīgu pieeju tiem, kas tādi nav.

Gerhards atšķirīgo lēmumu Saulkrastos skaidro ar deputātu politiskās piederības maiņu.

Kaspars Gerhards
VARAM ministrs

Par Saulkrastiem, kā jau es minēju, mēs vērsām uzmanību, ka viņiem proporcionalitāte būtu jāievēro. Pēc tā brīža, kad šie deputāti, kas bija ievēlēti no partijas “Vienotība”, izstājās no “Vienotības”, šī pārstāvniecība vairs nav tāda.

Ministra ieskatā, nu jau neatkarīgo Saulkrastu domes deputātu saikne ar vēlētājiem ir zudusi, tāpēc arī nebija rīkojuma, kas atceltu komiteju ievēlēšanu.

Ja Satversmes tiesa noraidīs Salaspils pieteikumu un tā nepārskatīs komiteju sastāvu, ministrija draud gatavot likumprojektu par Salaspils domes atlaišanu. Par pašvaldībām atbildīgā ministrija uzskata, ka Čudars nepakļaujas likumīgiem rīkojumiem, tādējādi paralizē domes darbu, jo pašlaik Salaspils domes komitejas nevar darboties.
0 Komentāru